Zajezdnia Strajkuje

Rezerwacja i informacje nt. zwiedzania:
mail: [email protected]
tel.:
71 715 96 82 lub 71 715 96 83


Multimedialny performance, nowoczesna animacja, a jednocześnie poruszająca opowieść, która przeniesie nas do gorącego Sierpnia ‘80 r. i ogarniętego strajkiem Wrocławia. „Zajezdnia strajkuje” to wystawa historyczna jakiej do tej pory nie było. W projekt zaangażowano gwiazdy polskiego kina, min. Rafała Zawieruchę, Krzysztofa Czeczota, Annę Próchniak czy Kazimierza Kaczora. Wraz z nimi przeniesiemy się do zajezdni autobusowej i zanurzymy się w historię, która zmieniła Wrocław.

Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.

„Zajezdnia strajkuje” dostępna jest w godzinach otwarcia Centrum Historii Zajezdnia. Wejścia na wystawę tylko o pełnych godzinach. Istnieje możliwość zwiedzania w jęz. angielskim. Rezerwacje można wykonać telefonicznie (71 715 96 82 lub 71 715 96 83) lub elektronicznie ([email protected]). Bilet normalny kosztuje 10 zł, ulgowy – 5 zł.

Audycje 40 lat Solidarności

Cykle audycji w Radiu Rodzina, dotyczących obchodów 40. rocznicy obchodów powstania NSZZ Solidarność we Wrocławiu, wystawy „Zajezdnia strajkuje” oraz działań edukacyjnych - wszystkie do odsłuchania na stronie audycji.