Projekty

Konkurs „Namaluj mi historię” 2021

22 Marzec - 31 Maj 2021 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

IX edycja konkursu plastycznego „Namaluj mi historię” odbywa się pod hasłem „Moje miasto do odkrycia. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Każda miejscowość, nawet taka, o której myślimy, że doskonale ją znamy, ma w sobie ukryte miejsca, gotowe do odnalezienia. Skarby, skryte w bocznych uliczkach czy pośród splątanych korzeni drzew. Często, zmieniając utartą ścieżkę i zbaczając z drogi wchodzimy w przestrzeń obcego miasta i odkrywamy je na nowo. Te momenty często pozwalają nam zanurzyć się w historii, poczuć się na przykład, niczym mieszkańcy powojennego Wrocławia, poznający i oswajający powoli to miejsce. Za pomocą pracy plastycznej pokaż nam jak Ty odkrywasz na nowo swoją miejscowość. Mury skrywają bowiem wiele tajemnic.

Do udziału w konkursie zapraszamy przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych, wychowanków świetlic, domów kultury oraz uczestników warsztatów plastycznych.
Konkurs przewiduje trzy kategorie wiekowe: prace przedszkolaków, uczniów z klas 1–3 oraz z klas 4–8. Zadaniem wszystkich uczestników jest przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej technice, przedstawiającej autorską wizję odkrywania ich miejscowości.


Prace prosimy nadsyłać na adres Centrum Historii Zajezdnia do 31 lipca 2021 r roku.

Załączniki:
1. Regulamin konkursu [pdf]
2. Zgoda na udział w konkursie [doc]
3. Metryczka pracy [doc]