Projekty
Wystawa „Zajezdnia strajkuje”
Głównym punktem obchodów tegorocznej 40 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu jest wystawa „Zajezdnia strajkuje”, która została otwarta 26 sierpnia br.
Emocjonująca podróż w czasie
Jak opowiedzieć historię w sposób autentyczny, ciekawy i angażujący? Jak sprawić, by widz
z oglądającego wystawę przemienił się w uczestnika prezentowanych wydarzeń, zanurzył się w nie wszystkimi emocjami, a nawet zmysłami? Przekonamy się o tym już niebawem dzięki wystawie „Zajezdnia strajkuje”.
– Chcemy angażująco opowiadać historię, pokazać ją tak, by można jej było doświadczyć, przeżyć. Ekspresyjna forma wystawy „Zajezdnia strajkuje” pozwoli zwiedzającym poczuć się częścią oglądanych wydarzeń, a tym samym lepiej je zrozumieć. Idea solidarności jest dziś niezwykle aktualna, a narodziny Solidarności we Wrocławiu w 1980 r. mają dla tego miasta wymiar szczególny, przyczyniły się bowiem do budowania i utrwalenia jego polskiej tożsamości. – mówi dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.
Zapraszamy Was do świata obrazów, animacji, dźwięków i emocji. W podróży po zakamarkach zajezdni nr VII i wydarzeniach gorącego Sierpnia 1980 r. towarzyszyć Wam będą gwiazdy polskiego kina. Rafał Zawierucha, Krzysztof Czeczot, Anna Próchniak i Kazimierz Kaczor użyczą swoich głosów czołowym postaciom wrocławskiego strajku.
„Zajezdnia strajkuje” dostępna jest dla zwiedzających w godzinach otwarcia Centrum Historii Zajezdnia, również w jęz. angielskim. Ze względu na charakter wystawy obowiązuje ograniczenie liczby osób: 20 os./ seans. Wejścia na wystawę tylko o pełnych godzinach.
Rezerwacji można dokonać telefonicznie (71 715 96 82) lub elektronicznie ([email protected]).
Bilet normalny będzie kosztować 10 zł, ulgowy – 5 zł.
Dochód z biletów sprzedanych na wystawę „Zajezdnia Strajkuje” zostanie przeznaczony na rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.
Więcej informacji o obchodach 40 rocznicy powstania Solidarności znajdziecie tutaj.