Projekty

Wystawa „Zajezdnia strajkuje”

26 Sierpień - 31 Styczeń 2021 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

Głównym punktem obchodów tegorocznej 40 rocznicy powstania NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu jest wystawa „Zajezdnia strajkuje”, która została otwarta 26 sierpnia br.

Emocjonująca podróż w czasie
Jak opowiedzieć historię w sposób autentyczny, ciekawy i angażujący? Jak sprawić, by widz
z oglądającego wystawę przemienił się w uczestnika prezentowanych wydarzeń, zanurzył się w nie wszystkimi emocjami, a nawet zmysłami? Przekonamy się o tym już niebawem dzięki wystawie „Zajezdnia strajkuje”.

– Chcemy angażująco opowiadać historię, pokazać ją tak, by można jej było doświadczyć, przeżyć. Ekspresyjna forma wystawy „Zajezdnia strajkuje” pozwoli zwiedzającym poczuć się częścią oglądanych wydarzeń, a tym samym lepiej je zrozumieć. Idea solidarności jest dziś niezwykle aktualna, a narodziny Solidarności we Wrocławiu w 1980 r. mają dla tego miasta wymiar szczególny, przyczyniły się bowiem do budowania i utrwalenia jego polskiej tożsamości. – mówi dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Zapraszamy Was do świata obrazów, animacji, dźwięków i emocji. W podróży po zakamarkach zajezdni nr VII i wydarzeniach gorącego Sierpnia 1980 r. towarzyszyć Wam będą gwiazdy polskiego kina. Rafał Zawierucha, Krzysztof Czeczot, Anna Próchniak i Kazimierz Kaczor użyczą swoich głosów czołowym postaciom wrocławskiego strajku.

„Zajezdnia strajkuje” dostępna jest dla zwiedzających w godzinach otwarcia Centrum Historii Zajezdnia, również w jęz. angielskim. Ze względu na charakter wystawy obowiązuje ograniczenie liczby osób: 20 os./ seans. Wejścia na wystawę tylko o pełnych godzinach.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie (71 715 96 82) lub elektronicznie ([email protected]).
Bilet normalny będzie kosztować 10 zł, ulgowy – 5 zł.

Dochód z biletów sprzedanych na wystawę „Zajezdnia Strajkuje” zostanie przeznaczony na rozwój społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi.

Więcej informacji o obchodach 40 rocznicy powstania Solidarności znajdziecie tutaj.

Powiązane aktualności