Projekty

Wrocławskie Tysiąclatki

1 Kwiecień - 31 Grudzień 2020 Wrocław, Polska
banner

Wrocławskie Tysiąclatki

Wrocławskie Tysiąclatki to projekt, którego celem jest poznanie historii 19 wrocławskich szkół wybudowanych w latach 1958-1966 w ramach akcji 1000 szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego”. Odpowiedzi szukamy nie tylko w archiwach, kronikach, i kolekcjach fotografii, ale przede wszystkim w opowieściach dawnych uczniów, nauczycieli, pracowników i architektów. W Waszych wspomnieniach.

Odpowiedzi szukamy nie tylko w archwach, kronikach, i kolekcjach fotografii, ale przede wszystkim w opowieściach dawnych uczniów, nauczycieli, pracowników i architektów. W Waszych wspomnieniach.

Dlatego też zachęcamy byłych i obecnych nauczycieli, uczniów, pracowników oraz sympatyków „wrocławskich tysiąclatek” do wypełnienia kwestionariusza i stania się świadkiem historii! Wypełniony kwestionariusz, wraz z innymi materiałami, którymi chcieliby się Państwo podzielić (zdjęcia, skany tarcz etc.), prosimy przesłać na adres mailowy: [email protected]

Przedstawione w formularzu pytania stanowią sugestie zagadnień, które mogą być dowolnie przez Ciebie rozwinięte. Chcemy, aby formularz stałsię punktem wyjścia do nagrywania lub spisywania wspomnień, przesyłania zdjęć i poznawania Waszych historii związanych z wrocławskimi tysiąclatkami.

Projekt realizowany przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” - Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

FB | facebook.com/tysiaclatki/ mail | [email protected] tel. | 731 934 258