Projekty

Pomysłowi: Polska to...

27 Sierpień - 27 Listopad 2018 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

Tematem przewodnim trzeciej edycji programu było „Przywiezione w walizce”. Spośród kilkunastu projektów, które wrocławianie nadesłali do Centrum Historii Zajezdnia, jury programu wybrało trzy z nich.

Zwycięskie projekty trzeciej edycji programu „POMYSŁOWI”:


Polska to... Patchwork historii ludzi. To moja ojczyzna dziś i 100 lat temu | autorzy: Fundacja Lemura

W ramach projektu powstała ogromna, patchworkowa mapa przedstawiająca Polskę dziś i 100 lat temu. W tworzeniu jej uczestniczyło 21 quilterek! Równolegle odbywały się warsztaty z patchworku. Pomysł został zrealizowany pod okiem polskiej artystki Anny Sławińskiej.


Polska to... Wolność za Free | autorka: Irena Iwaszczyszyn

Projekt ukazywał wielokulturowości i różnorodności w kulturze polskiej. W tym celu zorganizowany został koncert pieśni polskiej z prezentacją folkloru Bułgarii i Bałkanów oraz rdzennych ludów Ameryki Łacińskiej na tle światowych trendów w muzyce z przesłaniem pokoju i wolności. Wykonawcy koncertu to Chór Cantiamo Tutto pod batutą Sebastiana Sikory, wystąpili również Dimczo Angelov z zespołem TERRA i Jose Luis Estanga z Wenezueli. W ramach projektu odbyły się również warsztaty taneczne.


Polska to... ruskie pierogi przy stole z nowymi sąsiadami | autorka: Karolina Patrzałek

W ramach tego projektu odbył się cykl warsztatów kulinarnych z kuchni polskiej, ukraińskiej, indyjskiej i hiszpańskiej, tj. społeczności, które mieszkają we Wrocławiu. Dodatkowo w ramach projektu wydana zostanie książka kucharska. Finałem była wielka uczta wielokulturowa w Centrum Historii Zajezdnia.


Powiązane aktualności
image

projekty / 14-07-2017

Pomysłowi: Lato '97
image

projekty / 13-02-2019

Pomysłowi