Projekty

Pomysłowi: Przywiezione w walizce

2 Luty - 30 Maj 2018 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

Tematem przewodnim drugiej edycji programu było „Przywiezione w walizce”. Spośród kilkudziesięciu projektów, które wrocławianie nadesłali do Centrum Historii Zajezdnia, jury programu wybrało trzy z nich.

Zwycięskie projekty drugiej edycji programu „POMYSŁOWI”:


Przepis na zupę - podziel się ciepłem domu rodzinnego my podzielimy się zupą | autorzy: Fundacja Food Think Tank

Projekt zakładał zebranie przepisów, które mieszkańcy Fabrycznej przywieźli ze sobą ze stron rodzinnych. W tym celu na placu przy Centrum Historii Zajezdnia zorganizowany został performens kulinarny. Uczestnicy wydarzenia w zamian za „wyciągnięty z walizki” przepis mogli samodzielnie przygotować zupę z zaproponowanych przez organizatorów składników. Wspólnemu gotowaniu towarzyszyła ekspozycja przepisów.


Quo vadis? - książki przywiezione w walizkach wskazywały drogę | autorzy: Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej

Projekt zakładał przeprowadzenie wśród dzieci ze szkół podstawowych w Pęgowie, Szewcach, Psarach i Wiszni Małej warsztatów, w czasie których dzieci zagłębiały się w historie swoich rodzin i odszukiwały przedmioty na- leżące do swoich przodków. W ramach finału projektu dzieci wraz z prowadzącymi wspólnie stworzyły wielki patchwork składający się z fotografii pamiątek rodzinnych.


Od Matki | autorzy: Martyna Gach,Marta Kępa (grupa Chcemy dobrze)

W ramach projektu przez cały miesiąc odbywały się warsztaty dla kobiet. Seniorki z Grabiszynka uczestniczyły w warsztatach z haftu, storytellingu i warsztatach graficznych. Zajęcia były dla uczestniczek okazją do podzielenia się swoimi osobistymi i rodzinnymi wspomnieniami związanymi z przybyciem do Wrocławia. Podsumowaniem spotkań było wydanie specjalnego magazynu zawierającego historie i relacje kobiet uczestniczących w projekcie.


Powiązane aktualności
image

projekty / 14-07-2017

Pomysłowi: Lato '97
image

projekty / 13-02-2019

Pomysłowi
image

projekty / 27-08-2018

Pomysłowi: Polska to...