Projekty

Słuchowisko „Edyta”

16 Grudzień - 5 Luty 2023 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

Razem z Radiem Wrocław zapraszamy na słuchowisko o Edycie Stein.

Miasto Wrocław świętowało w 2022 Rok Edyty Stein, aby przypomnieć mieszkańcom i gościom z całego świata historię niezwykłej Myślicielki XX wieku – Patronki Europy, która w 1942 r. została zgładzona w komorze gazowej w Auschwitz-Birkenau.

Opowieść ta porusza do dziś umysły nie tylko filozofów, ale i narody Europy. Ta niemiecka patriotka, żydowskiego pochodzenia była cenioną filozofką, uczennicą Edmunda Husserla, twórcy fenomenologii, aktywną, nauczycielką, prelegentką i obrończynią praw kobiet.

Historię jej drogi życiowej odsłania najnowsze słuchowisko, które zrealizowało na koniec Roku Edyty Stein w ramach współpracy z wrocławskim Centrum Historii Zajezdnia (Ośrodek „Pamięć i Przyszłość”) Radio Wrocław.

Ta nietuzinkowa opowieść zawarta w dwóch odsłonach spektaklu – słuchowiska, oprowadza słuchaczy przez meandry życia Edyty Stein, znanej jako św. Teresa Benedykta od Krzyża. Retrospektywy, rozmowy, spostrzeżenia w trakcie podróży pociągiem ukazują… No właśnie… Nie uprzedzając faktów zapraszamy do odsłuchania tej niezwykłej historii w dwóch odsłonach.