Pomysłowi - KORZENIE (5 edycja)

Program, w którym w drodze konkursu powołujemy do życia pomysły mieszkańców Wrocławia. Projekty mogą pochodzić ze wszystkich obszarów historii, sztuki, animacji, edukacji kulturalnej, a także mogą mieć charakter społeczny. Tematem przewodnim piątej edycji są: KORZENIE.
Głównym celem Programu jest współtworzenie programu Centrum Historii Zajezdnia wraz z mieszkańcami Wrocławia przez ich aktywny udział.
.Gdzie:
.Jak:
*Maksymalna kwota na realizację pomysłu to 5 000 zł brutto.
.KIEDY:
⦿ 9 września 2019 /godz. 18:00
spotkanie informacyjne,
hol Centrum Historii Zajezdnia,
⦿ 9 – 30 września 2019
NABÓR POMYSŁÓW
⦿ 1 października 2019
formalna weryfikacja aplikacji
⦿ 2 – 9 października 2019
ocena merytoryczna aplikacji przez jury
⦿ 10 października 2019
ogłoszenie wyników na stronie internetowej
⦿ 11 – 15 października 2019
negocjacje z pomysłodawcami
⦿ 15 października – 15 grudnia 2019
realizacja wybranych projektów oraz ich rozliczenie
PT. POMYSŁOWI PRZEZ OŚRODEK PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ
- Centrum Historii Zajezdnia (CHZ) - Ośrodek Pamięć i Przyszłość z siedzibą we Wrocławiu (53-235) przy ul. Grabiszyńskiej 184, wpisany do Rejestru Instytucji Kultury prowadzonego przez Miasto Wrocław pod nr. 32/09, NIP: 899-259-74- 58, REGON: 020480740.
- Program - Program Współorganizacji Projektów, którego cel jest opisany w §1 Regulaminu, funkcjonujący także pod nazwą „POMYSŁOWI”.
- Regulamin - poniższy Regulamin Programu Współorganizacji Projektów przez CHZ.
- Pomysłodawca - osoby i organizacje określone w §2 pkt 1 Regulaminu.
- Wniosek - formalne zgłoszenie pomysłu na działanie kulturalne, społeczne lub edukacyjne w ramach Programu złożone na formularzu elektronicznym na stronie www.zajezdnia.org w czasie trwania Naboru.
- Nabór - proces oceny wniosków w danej edycji (każda edycja ma swój indywidualny temat) w ramach Programu obejmujący okres składania Wniosków, proces ich oceny przez Komisję, następnie Negocjacje, aż do ogłoszenia listy wniosków wyłonionych do realizacji przez Pomysłodawcę z udziałem CHZ.
- Negocjacje - etap oceny wniosków, obejmujący rozmowy z zaproszonymi Pomysłodawcami, mający na celu ustalenie możliwości realizacji pomysłu zaproponowanego przez Pomysłodawcę we wniosku w ramach Programu oraz w przypadku podjęcia decyzji o przyjęciu wniosku do realizacji - ustalenie zasad współpracy przy realizacji pomysłu, w tym organizacji Projektu, obowiązków każdej ze stron, terminów realizacji oraz sposobów finansowania.
- Projekt - opisany we wniosku i zgłoszony do Programu pomysł na działanie.
- Głównym celem Programu, pod nazwą POMYSŁOWI, jest współtworzenie programu CHZ wraz z mieszkańcami Wrocławia przez ich aktywny udział.
- Pozostałe cele Programu:
- umożliwienie realizacji wybranych w wyniku Naboru pomysłów na projekty przez aktywnych mieszkańców Wrocławia wraz z pomocą CHZ;
- budowanie i pogłębianie więzi społecznych;
- tworzenie sieci między rozmaitymi podmiotami życia społecznego;
- Program ma formułę konkursu, który przeprowadzany jest na zasadach określonych w Regulaminie.
- Do Programu można zgłaszać pomysły ze wszystkich obszarów historii, sztuki, animacji, edukacji kulturalnej, a także o charakterze społecznym.
- Pomysłodawcami mogą być:
- osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych;
- grupy nieformalne reprezentowane przez osobę fizyczną posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych. Gdy w skład grupy nieformalnej wchodzą osoby nie posiadające pełnej zdolności do czynności prawnych, reprezentant grupy ma obowiązek posiadania:
- w odniesieniu do członków grupy nieposiadających zdolności do czynności prawnych (w szczególności osób, które ukończyły 7. rok życia, a nie ukończyły 13. roku życia) – upoważnienia przedstawiciela ustawowego (w szczególności rodziców, opiekunów) do reprezentowania ich przy czynnościach prawnych dotyczących udziału takiego członka grupy w Programie i Projekcie;
- w odniesieniu do członków grupy posiadających ograniczoną zdolność do czynności prawnych (w szczególności osób, które ukończyły 13. rok życia, a nie ukończyły 18. roku życia), pisemnej zgody przedstawiciela ustawowego (w szczególności rodzica, opiekuna) na udział w Programie i Projekcie; wzór zgody przedstawiciela ustawowego zawarty jest w Załączniku nr 5 do Regulaminu;
- organizacje pozarządowe w myśl art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
- kościół i związek wyznaniowy w myśl ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania.
- Pomysłodawcami nie mogą być:
- aktualni pracownicy i współpracownicy CHZ oraz ich rodzin;
- jurorzy oraz najbliżsi członkowie ich rodzin;
- podmioty, których członkami są jurorzy;
- osoby prowadzące działalność gospodarczą, której przedmiot obejmuje tematykę proponowanego projektu.
- Naborem objęte będą projekty, których realizacja odbędzie się w Centrum Historii Zajezdnia w roku 2019.
- W roku 2019 odbędą się dwa Nabory (wiosna, jesień).
- Termin składania wniosków określa się następująco:
- Wiosna: 14.02-7.03.2019
- Jesień: 9-30.09.2019
- Maksymalna kwota partycypacji CHZ we współorganizowanym projekcie wynosi 5000 PLN brutto (włączając w to wszystkie obciążenia publicznoprawne).
- Jeden Pomysłodawca może złożyć jeden wniosek w Naborze.
- Pomysły wybrane do realizacji w Naborze w ramach Programu muszą zostać zrealizowane i rozliczone nie później niż:
- Wiosna: do 20 czerwca 2019
- Jesień: do 15 grudnia 2019
- CHZ zastrzega sobie prawo do odwołania Naboru lub zmiany terminów.
- Wnioski można składać wyłącznie poprzez elektroniczny formularz udostępniony na stronie www.zajezdnia.org. Poglądowy wzór formularza stanowi Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
- Ogłoszenie wyników Naboru nastąpi do czterech tygodni od zakończenia Naboru wniosków.
- Do Programu można zgłaszać tylko pomysły:
- realizujące Cele Programu, o których mowa w §1 ust. 2;
- realizowane na terenie CHZ;
- których realizacja jest możliwa w terminie, o którym mowa w ust. 6 lit. a lub w b, w zależności od tego w którym Naborze zgłoszony został projekt, przy uwzględnieniu terminu ogłoszenia wyników Naboru;
- które nie mają charakteru komercyjnego (efekty realizacji projektu nie mogą być przedmiotem odpłatnego obrotu);
- nawiązujące do tematu danego Naboru.
- W ciągu 14 dni od dnia zakończenia realizacji projektu Pomysłodawca przedstawi CHZ sprawozdanie z realizacji projektu. Wzór sprawozdania jest załącznikiem do umowy (załącznik nr 4 do Regulaminu).
- CHZ nie zwraca Pomysłodawcom kosztów poniesionych na realizację projektu nie mieszących się w ramach przedstawionego i zaakceptowanego budżetu.
- W ramach Programu CHZ nie współorganizuje rocznic, jubileuszy oraz prywatnych imprez okolicznościowych (np. urodziny, rocznica ślubu), a także działań niezgodnych z powszechnie obowiązującym prawem.
- Wniosek nie wybrany do realizacji może zostać ponownie złożony w innym Naborze.
- CHZ w roku 2019 przeznacza łącznie kwotę 30.000 zł brutto na realizację Programu (realizacja 3 projektów w Naborze wiosennym i 3 projektów w Naborze jesiennym).
- Przed uruchomieniem Naboru prowadzone będą otwarte spotkania informacyjne dotyczące Programu, na których przedstawiane będą założenia oraz charakter Programu, a także omawiane będą zasady składania wniosków w Naborze.
- W trakcie Naboru prowadzone będą dyżury dla potencjalnych Pomysłodawców, podczas których udzielana będzie pomoc w zakresie wniosków. Dyżury będą odbywały się w punkcie konsultacyjnym CHZ w wyznaczonych dniach (harmonogram programu dostępny na stronie www.zajezdnia.org/pomyslowi) przy ul. Grabiszyńska 184 (hol główny CHZ).
- Wnioski mogą być również konsultowane mailowo: [email protected], a także podczas spotkań informacyjnych organizowanych w toku Programu.
- Skonsultowanie wniosku nie jest obligatoryjne i nie gwarantuje wybrania wniosku przez Komisję.
- Ocena formalna wniosków przeprowadzona zostanie odpowiednio:
- Wiosna: 8.03.2019
- Jesień: 1.10.2019
- W ramach oceny formalnej CHZ dokona weryfikacji złożonych wniosków pod kątem spełnienia przez wniosek formalnych kryteriów Naboru, o których mowa w §2 ust.1 i 2 oraz w §3 ust. 9 lit. b-e Regulaminu.
- W przypadku stwierdzenia, że wniosek posiada braki formalne Pomysłodawca zostanie wezwany do ich uzupełnienia w terminie 2 dni od wysłania wiadomości (e-mail) przez CHZ.
- W przypadku nie uzupełnienia braków formalnych bądź przekroczenia terminu wskazanego w ust. 3 wniosek zostanie odrzucony.
- Po dokonaniu oceny formalnej zostanie sporządzona lista wniosków pozytywnie ocenionych pod względem formalnym i skierowanych do oceny merytorycznej.
- Zostanie sporządzona również lista wniosków, które nie przeszły oceny formalnej (wnioski odrzucone).
- Ocena merytoryczna wniosków przeprowadzona zostanie odpowiednio:
- Wiosna: 9-16.03.2019
- Jesień: 2-9.10.2019
- Oceny merytorycznej dokona komisja powołana zarządzeniem Dyrektora Ośrodka Pamięć i Przyszłość.
- W skład Komisji wchodzi 5 jurorów reprezentujących środowiska artystyczne, naukowe, edukacyjne.
- Komisja dokona oceny w oparciu o kryteria wymienione w Załączniku nr 2 (Karta Oceny Projektu).
- Każdy wniosek zostanie oceniony przez wszystkich członków.
- Na podstawie przyznanych każdemu z wniosków punktów sporządzona zostaje ostateczna lista punktacyjna projektów.
- Lista punktacyjna zostaje opublikowana na stronie www.zajezdnia.org z wyszczególnieniem nazwy projektu oraz liczby punktów uzyskanych przez dany projekt.
- Umieszczenie wniosku na liście punktacyjnej nie powoduje po stronie Pomysłodawcy roszczenia o zawarcie umowy w przedmiocie współorganizacji projektu.
- CHZ zaprasza na Negocjacje Pomysłodawców, których wnioski znalazły się na trzech pierwszych miejscach listy punktacyjnej w danym Naborze, a więc zostały najwyżej ocenione na etapie oceny merytorycznej.
- Negocjacje z CHZ odbywają się w ciągu 15 dni od ogłoszenia wyników oceny Komisji.
- W przypadku, gdy negocjacje prowadzone są z grupą nieformalną, jej reprezentant zobowiązany jest przedłożyć CHZ pełnomocnictwa wszystkich członków grupy do reprezentowania podczas negocjacji, jak również dane osobowe każdego członka grupy nieformalnej których przetwarzanie jest konieczne podczas i w związku z prowadzonymi negocjacjami, jak również w związku i na potrzeby umowy zawieranej w sprawie realizacji projektu, oraz zgodę każdego członka grupy nieformalnej na przetwarzanie danych osobowych w pozostałych celach związanych z projektem. Wraz ze zgodą członek grupy nieformalnej podpisuje również klauzulę informacyjną. Wzór zgody wraz z klauzulą informacyjną stanowi załącznik nr 6 do Regulaminu. Przepis § 8 ust. 3-7 Regulaminu stosuje się odpowiednio.
- Podczas negocjacji ustala się, zasady współpracy przy realizacji projektu. W toku negocjacji Pomysłodawca ma obowiązek przedstawić:
- budżet projektu (tj. wyceny wszystkich koniecznych do nabycia dla realizacji projektu towarów i usług),
- szczegółowy harmonogram realizacji projektu (tj. wykaz zadań wpisujących się realizację projektu, ich opis oraz wskazanie miejsca i czasu ich realizacji) – zgodnie ze wzorem załączonym do umowy (Załącznik nr 3 do Regulaminu).
- Jeśli na którymkolwiek z trzech pierwszych miejsc listy punktacyjnej znalazł się więcej niż jeden wniosek, do Negocjacji zaprasza się wszystkich Pomysłodawców, których wnioski uzyskały te lokaty, a w wyniku Negocjacji dokonuje się ostatecznego wyboru spośród nich Pomysłu do realizacji.
- Gdy na skutek Negocjacji wniosek zostanie odrzucony, do rozmów zaproszony zostanie Pomysłodawca, którego projekt uplasował się na kolejnym miejscu listy punktacyjnej.
- W przypadku, gdy z przyczyn zawinionych przez Pomysłodawcę, nie można przeprowadzić negocjacji w terminie, o którym mowa w ust. 2, CHZ ma prawo odrzucić wniosek. Zapis ust. 5 stosuje się wówczas odpowiednio.
- Pomysłodawcy przystępujący do Negocjacji powinni okazać dokument, który potwierdza zdolność do zawarcia umowy:
- osoby fizyczne i grupy nieformalne - skan dowodu osobistego lub (w przypadku obcokrajowców) innego dokumentu potwierdzającego tożsamość Pomysłodawcy oraz upoważnienia, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt a i b;
- organizacje pozarządowe - aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego lub z innego właściwego rejestru, potwierdzający datę rejestracji Pomysłodawcy, jego osobowość prawną i dane osób uprawnionych do jego reprezentowania,
- kościoły i związki wyznaniowe - aktualne zaświadczenie z rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych potwierdzający datę rejestracji Pomysłodawcy oraz dane osób uprawnionych do jego reprezentowania,
- Jeśli Negocjacje wypadną pozytywnie i ostatecznie zakwalifikują Pomysł do realizacji (ostateczna decyzja przekazywana jest Pomysłodawcy w terminie do 10 dni od przeprowadzenia negocjacji w formie wiadomości elektronicznej) zawierana jest umowa. Wzór umowy stanowi Załącznik nr 4 do Regulaminu. Wzór umowy może być modyfikowany, o ile zasady współpracy uzgodnione w toku Negocjacji będą tego wymagały.
- Wnioski, które nie zostały skierowane do Negocjacji mogą być ponownie złożone w kolejnych Naborach Programu.
- Zobowiązania Pomysłodawcy w zakresie realizacji pomysłu określa umowa zawarta z CHZ, której wzór stanowi załącznik nr 4 do Regulaminu.
- Pomysłodawca ma obowiązek wyznaczyć osobę odpowiedzialną za realizację Projektu, która będzie pozostawać w stałym kontakcie z CHZ we wszelkich kwestiach dotyczących realizacji Projektu.
- Pomysłodawca ma obowiązek współpracy z CHZ przy realizacji Projektu.
- Każdy Pomysłodawca używa logotypu Programu w swoich materiałach promocyjnych
- Pomysłodawca zgadza się na rejestrację realizacji Projektu (foto, audio, video) przez osoby upoważnione przez CHZ, a także dowolne i nieograniczone wykorzystywanie zarejestrowanych materiałów do celów promocyjnych, dokumentacyjnych i organizacyjnych Programu i jego organizatorów.
- Pomysłodawca będący osobą fizyczną, jak też reprezentant grupy nieformalnej będący osobą fizyczną, przekazuje do przetwarzania swoje dane osobowe, zawarte w formularzu, stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu, co jest warunkiem wzięcia udziału w Naborze. Pomysłodawca wyraża również zgodę na przetwarzanie swoich danych w celu utrzymania kontaktu, realizacji obowiązków archiwizacyjnych, promocji Projektu oraz promocji działalności CHZ.
- Każdy Pomysłodawca, w związku z uczestnictwem w Naborze, udostępnia następujące dane osobowe: imię i nazwisko, adres zamieszkania, zaś w celu zawarcia umowy, dodatkowo numer NIP oraz dane urzędu skarbowego Pomysłodawcy.
- Dane osobowe udostępnione w formularzu przetwarzane będą przez CHZ lub podmioty działające
- na jego zlecenie (w oparciu o umowę o powierzeniu przetwarzania danych osobowych lub inny instrument prawny) w celu przeprowadzania Naboru i w związku z wykonywaniem postanowień niniejszego Regulaminu, a w szczególności w celu: komunikacji z Pomysłodawcą, ogłoszenia wyników Naboru w celach archiwizacyjnych;, w przypadku Pomysłodawców, których projekty zostały wybrane do realizacji – w celu ich realizacji, a także w celach promocji Programu i działalności CHZ. Podstawę dla przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a i b RODO.
- Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże w przypadku, gdy Pomysłodawca odmówi podania danych lub odmówi zgody na przetwarzanie danych osobowych, jego Projekt zostanie odrzucony. Zgoda może być w każdej chwili wycofana, co nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
- Administratorem danych osobowych jest CHZ. CHZ jako administrator zapewnia, że udostępnione w związku z Naborem i realizacją Projektów dane osobowe będą przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
- Osobom, które udostępniły swoje dane osobowe przysługuje prawo do żądania od CHZ dostępu do swoich danych osobowych oraz otrzymywania ich kopii, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania a także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych i prawo do wycofania zgody na ich przetwarzanie, a także prawo do przenoszenia danych.
- CHZ oświadcza, że:
- dane osobowe udostępnione w związku z Programem, nie będą przekazywane do państwa trzeciego oraz organizacji międzynarodowych.
- w trakcie przetwarzania danych osobowych nie będzie dochodzić, na podstawie przekazanych danych osobowych, do zautomatyzowanego podejmowania decyzji lub do profilowania osób, których dane dotyczą.
- Odbiorcami danych osobowych będą podmioty świadczące na rzecz CHZ usługi transportowe, dostarczające przesyłki kurierskie i pocztę oraz świadczące obsługę informatyczną.
- Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Pomysłodawcy oraz reprezentanta grupy nieformalnej składającego wniosek, wyrażona zostaje poprzez zaznaczenie odpowiedniego checkbox umieszczonego w formularzu zgłoszeniowym do Naboru, udostępnionym na stronie internetowej CHZ.
- Dane osobowe przetwarzane będą przez czas niezbędny do przeprowadzenia Naboru oraz w celach archiwizacyjnych. W przypadku Pomysłodawców, których projekty zostaną wybrane do realizacji – także przez czas niezbędny do ich realizacji. Dane przetwarzane na podstawie zgody będą przetwarzane do czasu jej wycofania.
- W przypadku pytań dotyczących przetwarzania danych osobowych prosimy o kontakt z inspektorem ochrony danych pod adresem: io[email protected];
- Osoba, która udostępniła swoje dane osobowe, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy prawa.
- Z chwilą złożenia wniosku, Pomysłodawca oświadcza, że ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne naruszenie praw własności intelektualnej, dóbr osobistych i danych osobowych osób trzecich, które zostały zawarte w Zgłoszeniu i/lub Projekcie. W przypadku sporów w zakresie ww. praw osób trzecich, Pomysłodawca zwalnia CHZ z wszelkiej odpowiedzialności i oświadcza, że ponosi pełną odpowiedzialność odszkodowawczą za naruszenia praw osób trzecich.
- Regulamin wchodzi w życie z dniem 7 lutego 2019 roku.
Załączniki do Regulaminu:
- Wzór formularza. [PDF]
- Szczegółowy opis kryteriów oceny wniosków. [PDF]
- Koszty, które może ponieść CHZ. [PDF]
- Wzór umowy wraz załącznikami. [PDF]
- Wzór zgody przedstawiciela ustawowego. [PDF]
- Wzór zgody na przetwarzanie danych osobowych. [PDF]
- Wzór sprawozdania z realizacji projektu. [DOC]
.Materiały do pobrania:
9 września 2019 - start V edycji
docx | |
---|---|
PLAKAT |
30 stycznia 2018 – start II edycji
docx | POMYSŁOWI_informacja prasowa |
---|---|
Logotyp_dwie wersje | |
PLAKAT | |
zip | WIDEO_Marek Mutor – dyrektor Centrum Historii Zajezdnia |
zip | WIDEO_Karolina Marciniak – koordynatorka projektu |
zip | AUDIO_Marek Mutor – dyrektor Centrum Historii Zajezdnia |
zip | AUDIO_Karolina Marciniak – koordynatorka projektu |
docx | POMYSŁOWI – opis projektów |
---|---|
POMYSŁOWI – materiały graficzne |
Kierownik projektu:
Karolina Marciniak
Centrum Historii Zajezdnia
Adres:
ul. Grabiszyńska 184
53-235 Wrocław
tel.: (+48) 71 715 96 48
e-mail: [email protected]
Lista projektów po ocenie merytorycznej w ramach 5. naboru programu POMYSŁOWI pt. „KORZENIE”. 10.10.2019 r.
Protokuł do pobrania
nr |
TYTUŁ POMYSŁU
|
LICZBA PUNKTÓW
|
1 |
Słowo Polskie
|
317 |
2 |
Dzień z życia...
|
307 |
3 |
Wyżej, wyżej w górę ręce
|
303 |
4 |
Medytacja słowiańska - czyli koło gospodyń miejskich
|
283 |
5 |
Spotkanie społeczne zrzeszające rzemieślników oraz twórców artystycznych zajmujących się wytwarzaniem unikatowych przedmiotów codziennego użytku."
|
269 |
5 |
Tarnogaj - podróż do korzeni.
|
269 |
6 |
Dolny Śląsk - Opowieści zasłyszane
|
262 |
7 |
Warsztaty edukacyjne „Ormianie na Śląsku" wraz z wystawą.
|
234 |
8 |
Tygiel kulturowy - projekt edukacji regionalnej
|
210 |
9 |
Wrocławska historia rodziny Kadenów - losy Wandy Piekarz (z domu Kaden)
|
203 |
10 |
Historia Biblii - korzenie Europy
|
171 |
Trzy najwyżej ocenione projekty to:
1. SŁOWO POLSKIE
2. DZIEŃ Z ŻYCIA…
3. WYŻEJ, WYŻEJ W GÓRĘ RĘCE
Zapraszamy do negocjacji.