Premiera książki „Dopaść Morawieckiego” | Spotkanie z Bogdanem Rymanowskim

Wydarzenie w Zajezdni będzie więc premierowym spotkaniem z Autorem.

Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki „Dopaść Morawieckiego” autorstwa Bogdana Rymanowskiego, które odbędzie się 2 grudnia w Centrum Historii Zajezdnia. Rozmowę z Autorem poprowadzi dr Andrzej Jerie, Zastępca Dyrektora ds. Programowych Centrum Historii Zajezdnia.

Książka wydana przez wydawnictwo Zysk i S-Ka została napisana przez jednego z najpopularniejszych dziennikarzy telewizyjnych. Autora bestselleru „Ubek”. Rymanowskiego zawsze interesowali bohaterowie działający na przekór otoczeniu, posiadający jakąś tajemnicę. Dziennikarz lubi wykładać kawę na ławę, stawia najtrudniejsze pytania, nie stawiając jednak kropki nad „i”.

Tym razem z dziesiątków rozmów, wspomnień i dokumentów kreśli portret Kornela Morawieckiego, ojca Mateusza, który w wielu wymiarach dokonywał innych wyborów niż jego sławny syn. Przez jednych uważany za odważnego polskiego patriotę, przez innych za szaleńca, który mógł zgotować Polsce powstańczą rzeź. Lech Wałęsa nazwał go zdrajcą, Jerzy Urban oskarżał o terroryzm, a władze PRL deportowały z kraju tuż przed obradami Okrągłego Stołu.

Z jednej strony wojownik, marzyciel i współczesny brat Albert pochylający się nad każdym człowiekiem. Z drugiej strony pięknoduch, abnegat i ktoś kto w tych czasach nie nadawał się na polityka. Utalentowany fizyk, z wizjami technicznej rewolucji na miarę Tesli i Muska, który mógł zostać wybitnym naukowcem.

Książka Rymanowskiego nie jest hagiografią ojca premiera. To pełnowymiarowa biografia lidera Solidarności Walczącej. Bez zamiatania pod dywan niewygodnych faktów. Bez tematów tabu. Bez tworzenia nieprawdziwej legendy. Wciągająca opowieść o człowieku z krwi i kości. Napisana zgodnie z jego życiowym mottem, że „tylko prawda jest ciekawa”.

02 gru

Piątek, 18:00-20:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny