„Ciocia Jadzia w PRL-u” | Spotkanie z Elizą Piotrowską

W ramach tegorocznego Weekendu Niepodległości zapraszamy na spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Eliza Piotrowska to polska autorka i ilustratorka książek dla dzieci, poetka i krytyk sztuki. W wydawnictwie Media Rodzina debiutowała książką „Alfabecik dla dzieci”. Później przyszedł czas na takie tytuły jak: „Ortografia, czyli heca, którą wszystkim się zaleca”, „A ja nie pozwolę nudzić wam się w szkole!” czy „To miasto nazywa się Rzym”.

Największą sławę Elizie Piotrowskiej przyniosła jednak seria o zabawnej, szalonej i nieprzewidywalnej Cioci Jadzi. Taka ciocia to marzenie każdego dziecka, nie może więc dziwić, że jej postać skradła serca dzieci. Dlatego też z radością zapowiadamy, że to właśnie Ciocia Jadzia będzie bohaterką naszego spotkania podczas Weekendu Niepodległości w Zajezdni, a dokładniej najnowsza książka poświęcona jej losom zatytułowana „Ciocia Jadzia w PRL-u”!

W dziewiątej książce z serii Ciocia Jadzia opowiada historie ze swojego dzieciństwa, które przypadło na czasy PRL-u. Okazuje się, że są to ciekawe, a nawet egzotyczne opowieści, no bo jak tu uwierzyć, że w sklepach często był tylko ocet, a po papier toaletowy ustawiały się długie kolejki? Albo że nie znano komputerów ani telefonów komórkowych, a dzieci większość czasu wolnego spędzały na podwórkach?

W sobotę, 12 listopada zapraszamy więc na spotkanie z jedną z ulubionych dorosłych bohaterek w książkach dla dzieci. Będzie to druga wizyta Elizy Piotrowskiej w Zajezdni i jak wiemy z doświadczenia, spotkania z tą autrorką cieszą się wielką popularnością i znakomitą renomą. Wydarzenie poprowadzi poprowadzi Magdalena Michalak.

Podczas spotkania będzie można nabyć książkę „Ciocia Jadzia w PRL-u”. Przygotowujemy także specjalną atrakcję związaną z naszym zajezdniowym „Ogórkiem”, szczegóły wkrótce!

12 lis

Sobota, 12:00-14:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny