3. Edycja Remembrance and Future Forum

Międzynarodowe forum naukowe

Edyta Stein to wybitna postać XX wieku i szczególna wrocławianka – wyjątkowa osoba niemająca sobie równych w ponadtysiącletniej historii Wrocławia. Niemiecka uczona żydowskiego pochodzenia, zaliczana do czołówki filozofów XX wieku. Promotorka równych praw kobiet i mężczyzn. Żydówka, później ateistka i konwertytka, a wreszcie karmelitanka bosa i święta Kościoła katolickiego czczona pod imieniem, które przybrała w zakonie – Teresa Benedykta od Krzyża. Jej postaci będzie poświęcone tegoroczne Forum.

Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję Remembrance and Future Forum, która odbędzie się w dniach od 10 do 12 października 2022 roku we Wrocławiu w kilku lokalizacjach.

Punktem wyjścia do tegorocznych rozważań podczas Forum będzie postać Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża, z uwagi na fakt, że bieżący 2022 rok decyzją władz miejskich Wrocławia został ogłoszony Rokiem Edyty Stein. Odwiedzi nas m.in. prof. Bożena Szaynok z Uniwersytetu Wrocławskiego. Polska historyk, specjalizująca się w historii Żydów w Polsce po 1945 roku, stosunków polsko – izraelskich oraz historii najnowszej. Jednym z gości będzie też dr Jadwiga Guerrero van der Meijden – adiunkt Instytutu Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, która zna życie Edyty Stein jak nikt – niedawno mogliśmy oglądać na pl. Solnym wystawę współautorstwa dr Guerrero van der Meijden. W wydarzeniu udział wezmą także – Leszek Ziątkowski, Dominika Żukowska-Gardzińska, Helena Teixeira-Respondek, Paweł Bysko, Antoine Aryakovsky, Gabriel Yvell i dużo, dużo innych!

Jednym słowem – w dyskusjach wezmą udział wybitni historycy, politolodzy i teolodzy. W bogatym programie wydarzenia znalazły się dyskusje, zwiedzanie miejsc związanych z Edytą Stein, spotkania oraz warsztaty. Liczba miejsc podczas spotkań jest ograniczona. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

Spotkajmy się na Forum!

Program i zapisy na stronie www.remembranceandfuture.com

10 paź

12 paź

Poniedziałek, 17:00-20:00
Wtorek, 12:30-20:00
Środa, 12:30-20:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny