wROCK for Freedom - PUNKS NOT DEAD

THE EXPLOITED, DEZERTER, KSU oraz LENIWIEC zagrają na zakończenie wakacji we Wrocławiu.

Tradycyjnie już ostatni weekend wakacji we Wrocławiu zarezerwowany jest na koncerty z cyklu „wROCK for Freedom”,

26 sierpnia w Zajezdni zagrają prawdziwe legendy punk rocka:
THE EXPLOITED - najbardziej znany zespół z drugiej fali brytyjskiego punk rocka.
Od samego początku dowodzony przez demonicznego wokalistę Wattiego Buchana.
Ich koncertowy album "On Stage" był pierwszą zagraniczną płytą z punk rockową muzyką, która została wydana oficjalnie w Polsce. Debiutancki album The Exploited "Punks Not Dead" okazał się numerem jeden na angielskiej liście niezależnych w 1981 roku. Pomimo licznych zmian składu zespół istnieje nieprzerwanie od ponad 40 lat, a wokalista Wattie z czerwonym irokezem stał się żywą ikoną punk rocka.

DEZERTER - zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Ostania trasa koncertowa z okazji 40-lecia zespołu okazała się wielkim sukcesem frekwencyjnym i artystycznym i potwierdza pozycję Dezertera na rodzimej scenie.

KSU – polski zespół punk rockowy. Powstał w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych. Zespół podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 11 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw – głównie z materiałami koncertowymi. Filarem zespołu od samego początku jest Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk. Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punk rockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl bliższy szeroko pojętemu rockowi.

Koncert punkrockowych legend otworzy LENIWIEC – grupa muzyczna z Jeleniej Góry grająca muzykę punk, rock, reggae, ska, folk.

UWAGA!

Ze względu na organizację koncertu parking przy Centrum jest niedostępny od 24 do 29 sierpnia br.

26 sie

Piątek, 17:00-22:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

88 zł