Spektakl plenerowy „Alejchem Szalom” we Wrocławiu

Wydarzenie organizowane w ramach Roku Edyty Stein.

Już 14 sierpnia o godzinie 20:00 w niecodziennej scenerii terenu dawnego Browaru Piastowskiego, na osiedlu „Browary Wrocławskie” przy ulicy Jedności Narodowej 202 będziemy mogli obejrzeć spektakl „Alejchem Szalom” lublinieckiego Teatru po Pracy.

„Alejchem Szalom” to wzruszający i pełen emocji spektakl plenerowy przygotowany przez Teatr po Pracy i wyprodukowany przez Miejski Dom Kultury w Lublińcu. Spektakl swoją premierę miał 2018 roku na Rynku Miejskim w Lublińcu i powstał z okazji jubileuszu 10-lecia nadania Lublińcowi Patronatu u Boga Św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein. W przedsięwzięciu wzięło wówczas udział blisko 40 osób.

W tegorocznej odsłonie spektaklu „Alejchem Szalom” zagrają aktorzy Teatru po Pracy i Młodzieżowej sceny teatralnej – sekcje działające w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Pojawią się również zawodowi aktorzy: reżyserka spektaklu – Agnieszka Raj-Kubat oraz Krzysztof Korzeniowski – aktor związany z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Fabuła sztuki okraszona jest żydowską muzyką i pieśniami, które wykona zespół w składzie: Magdalena Stemarowicz, Kamil Adamczyk, Marcin Kita i Marek Sklarczyk.
We Wrocławiu spektakl zagości dzięki współpracy Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu z Ośrodkiem "Pamięć i Przyszłość" Centrum Kultury Zajezdnia oraz Domem Edyty Stein we Wrocławiu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2022”.

14 sie

Niedziela, 20:00-21:30

Browary Wrocławskie, Jedności Narodowej, Wrocław, Polska

Wstęp wolny