Public History Summer School

To już V edycja Public History Summer School.

Szkoła Letnia Public History skierowana jest do wszystkich osób, które interesuje zagadnienie funkcjonowania historii w sferze publicznej. W tym roku szkoła odbędzie się się w formacie hybrydowym (on-site i on-line), w dniach od 6 do10 czerwca 2022 r. Pięć dni wypełnione będzie wykładami, warsztatami i dyskusjami, nie zabraknie też prezentacji projektów badawczych, indywidualnych i grupowych, realizowanych przez studentów, doktorantów, młodych badaczy oraz praktyków.

Wykład inauguracyjny wygłosi David Dean (Carleton University, IFPH). Organizatorzy planują również okrągły stół poświęcony karierze w historii publicznej oraz dyskusję z członkami sieci History at Risk, której przewodniczy Jerome De Groot (University of Manchester). Warsztaty będą koncentrować się na humanistyce cyfrowej i historii mówionej.

Szkoła letnia organizowana jest w ramach V Międzynarodowej Konferencji Studying Public History – Methods, Difficulties, Perspectives.

Po więcej informacji na temat tegorocznej edycji Public History Summer School zapraszamy na stronę wydarzenia oraz fanpage na Facebooku.

09 cze

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny