Katastrofy powojennego Wrocławia

Nowa wystawa na placu przed Centrum Historii Zajezdnia!

Wystawa „Katastrofy Powojennego Wrocławia” opowiada o najdramatyczniejszych wydarzeniach, jakie dotknęły stolicę Dolnego Śląska po 1945 roku. Punktem wyjścia dla prezentowanego katalogu katastrof jest opis oblężenia Wrocławia (Festung Breslau) w 1945 roku. Wrocław wielokrotnie nawiedzały pożary już w średniowieczu, a w powojennej pamięci mieszkańców najbardziej zapisały się dwa pożary kościoła św. Elżbiety.

Już od 15 lutego zapraszamy aby podczas spacerów zatrzymać się na chwilę na placu przy Centrum Historii Zajezdnia i zgłębić temat niesamowitych historii jakie napotkały nasze miasto.

Zachęcamy tym bardziej, iż wystawa przygotowana została specjalnie w ramach zajęć akademickich z przedmiotu Public relations, przedsiębiorczość, organizacja projektów historycznych. Studenci I roku studiów magisterskich na kierunku: Historia w przestrzeni publicznej na Uniwersytecie Wrocławskim, pracowali pod opieką merytoryczną dr hab. Wojciecha Kucharskiego, zastępca dyrektora ds. naukowy Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

15 lut

10 maj

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny