„Listy Milenijne” na Wirtualnych Targach Historycznych

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. hab. Wojciechem Kucharskim w ramach Wirtualnych Targów Historycznych.

Wirtualne Targi Historyczne organizowane przez portal Histmag.org to odpowiedź na obecną, pandemiczną sytuację. Po wprowadzeniu licznych obostrzeń w organizowaniu imprez, Internet stał się platformą wymiany poglądów, opinii, ale i kupna publikacji. To propozycja na organizację alternatywnego, bo odbywającego się w Internecie, święta książki.

W ramach II Wirtualnych Targów Historycznych, 20 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Wojciechem Kucharskim, autorem „Listów Milenijnych”. Spotkanie online będzie transmitowane na profilu Facebook i Youtube portalu Histmag.org, a poprowadzi je Magdalena Mikrut-Majeranek z redakcji portalu Histmag.org

To niezwykłe wydawnictwo jest opracowaniem naukowym będącym pokłosiem prowadzonego w latach 2017–2021 projektu badawczego pod tym samym tytułem, finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Przedstawiono w niej wyniki szeroko zakrojonych badań obejmujących kwerendy w ponad 30 krajach świata, krytyczne opracowanie i tłumaczenie na język polski wszystkich listów–zaproszeń na obchody Millenium Chrztu Polski, wystosowanych przez polskich biskupów podczas Soboru Watykańskiego II, do 65 adresatów - episkopatów całego świata, papieża i innych chrześcijańskich hierarchów.

20 lis

Piątek, 18:00-20:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny