Razem z Brave Kids na Grabiszynie

W ostatnią sobotę sierpnia Wrocław oddajemy dzieciom! Mimo trudów tego roku sprawimy, by nasze miasto stało się dla nich przestrzenią radości, spontaniczności i spotkania. Zapraszamy na niepowtarzalne święto dzieci - festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem.

Centrum Historii Zajezdnia, podobnie jak 15 innych wrocławskich wyjątkowych organizacji, zaprosiło na swoje osiedle Grabiszyn dziecięcych i młodzieżowych artystów #BraveKids2020 do swojej przestrzeni przekształcając je w sceną tętniącą życiem, wielością barw i uśmiechów. Występom artystycznym towarzyszyć będzie zwiedzanie wystawy oraz pokazy filmów. To wydarzenie dla całej rodziny. Zapraszamy!

Program wydarzenia:

- Warsztaty sitodruku, godz.: 12, 14, i 16
- Darmowe zwiedzanie wystawy „Zajezdnia strajkuje” oraz „Wrocław 1945-2016” na hasło: Brave Kids Zajezdnia
- Pokaz grupy tanecznej
- Pokaz spektaklu dla dzieci „Ptasie trele”
- Pokaz filmowy Brave Cinema - Kids in danger: "Supa Modo" i "Niezwykłe lato z Tess"
- Pokaz finałowy Brave Kids

Wydarzenie łączy w sobie festiwal dziecięcych grup artystycznych (zarówno grup działających w ramach Brave Kids, jak również zaproszonych z całej Polski profesjonalnych młodzieżowych i dziecięcych artystów) z lokalnymi działaniami wrocławskich organizacji pozarządowych, kolektywów, instytucji i grup - zaprosiliśmy je, by tego dnia plenerowe przestrzenie stały się sceną kilkudziesięciu wydarzeń zebranych pod wspólnym szyldem “Brave Kids pod wrocławskim niebem”. Odchodzimy od jednego centralnego wydarzenia, jakim do tej pory był Wielki Finałowy Spektakl Brave Kids i wchodzimy w przestrzeń miasta z propozycjami różnorodnych animacji, które odbywać się będą na placach i skwerach. W tym dniu zaplanowanym z dziećmi i z myślą o dzieciach ograniczać nas może jedynie wrocławskie niebo!

Wciąż w bezpiecznym dystansie - będziemy tego dnia razem. Wydarzenie odbywa się w ramach 11. edycji #BraveKids.

Wszystkie zaplanowane wydarzenia są organizowane z uwzględnieniem wytycznych GIS oraz Ministerstwa Zdrowia.

Finansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz środków Gminy Wrocław.

29 sie

Sobota, 12:00-18:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny