Joanna Wojdon. Solidarność w przestrzeni publicznej | RAF Forum

14 sierpnia o godzinie 21:00 zapraszamy na wykład dr hab., prof. UWr Joanny Wojdon zatytułowany "Solidarność w przestrzeni publicznej".

Prof. dr hab. Joanna Wojdon jest historykiem, wieloletnim wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego. Autorka licznych artykułów i publikacji, m.in.: "W imieniu sześciu milionów...: Kongres Polonii Amerykańskiej w latach 1944–1968" czy "W jedności siła: Kongres Polonii Amerykańskiej w latach 1968–1988", w których opisuje dzieje Polonii amerykańskiej po II wojnie światowej. Specjalizuje się w tematyce szeroko pojętej dydaktyki historii i losów propagandy politycznej.

Wykład będzie dostępny online w serwisie Facebook oraz na portalu Zajezdnia.tv

Pierwsza edycja Remembrance and Future Forum organizowana przez Centrum Historii Zajezdnia! Wkraczamy w świat online, otwierając platformę debaty na temat najważniejszych wyzwań i dylematów współczesności. Zapraszamy do wielogłosowej dyskusji z udziałem najciekawszych umysłów naszych czasów, intelektualistów oraz liderów społecznych z Polski i ze świata. Przenosimy się do świata wirtualnego, gdzie zaproszeni goście pochylą się nad „Wymiarami Solidarności”, także w kontekście aktualnego ogólnoświatowego kryzysu epidemicznego.

14 sie

21 sie

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny