Vertigo Summer Jazz Festival - koncert w Centrum Historii Zajezdnia

Jazz wraca do Wrocławia! Ponownie spotkamy się na statku, w tramwajach, na dachach i miejskich plażach, które przez cały lipiec wypełnią się jazzowymi, klimatycznymi brzmieniami za sprawą wyjątkowego festiwalu Vertigo Summer Jazz Festival! Partnerem wydarzenia jest Centrum Historii Zajezdnia.

Jazz kojarzony jest zazwyczaj z zamkniętą w ścianach sal koncertowych formą muzyki przeznaczoną dla ścisłego grona odbiorców. Ale nie we Wrocławiu, w którym od trzech lat to właśnie koncerty jazzowe stają się pierwszą opcją spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Wrocławianie polubili i na nowo odkryli muzykę jazzową przede wszystkim dzięki letnim festiwalom. Lipcowy „Vertigo Summer Jazz Festival” stał się w ubiegłym roku atrakcyjną formą wakacyjnej rozrywki dla mieszkańców Wrocławia i licznych turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska.

Jazzowe brzmienia powracają do miejskiej przestrzeni poprzez kolejną edycję „Vertigo Summer Jazz Festival 2020”. Vertigo Summer Jazz Festival to 31 świątecznych dni z muzyką Jazzową. Pomysł na Festival wziął się z potrzeby promocji muzyki Jazzowej w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Chcemy trafić do jak największej liczby miejsc, dlatego nie skupiamy się na jednym punkcie, a razem z muzyką „podróżujemy” po Wrocławiu, zarażając wszystkich naszą sympatią i miłością do Jazzu. Festival Vertigo to próba przełamania „zamkniętych” form muzyki Jazzowej i pokazania jej szerokiej publiczności. To promocja zarówno ciekawych miejsc we Wrocławiu, jak i wspaniałych wrocławskich muzyków.

07 lip

Wtorek, 20:00-22:00

Centrum Historii Zajezdnia

30 zł