Wiedźmin | „Poza granice wyobraźni"

Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na nowy cykl filmowy "Poza granice wyobraźni". Prezentowane w nim będą najciekawsze rodzime produkcje z gatunku fantasy i science-fiction.

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej" - ten cytat zna każdy miłośnik fantastyki w Polsce, dlatego wybór pierwszego filmu z cyklu "Poza granice wyobraźni" nie mógł być inny. Zapraszamy na "Wiedźmina" w reż. Marka Brodzkiego!

Ekranizacja wiedźmińskiej sagi autorstwa Andrzeja Sapkowskiego wciąż wzbudza w widzach ambiwalentne uczucia. Bardzo dobra rola Michała Żebrowskiego, znakomita muzyka Grzegorza Ciechowskiego oraz...nietuzinkowe efekty specjalne sprawiły, że film zapadł w pamięć, a wielu fanów - pomimo oczywistych niedociągnięć i upływu 19 lat od premiery - wciąż darzy obraz Marka Brodzkiego dużym sentymentem.

W programie:
18:00 - spotkanie z gośćmi specjalnymi - rzemieślnikami z wrocławskiej pracowni Rextorn Metalwork, odpowiedzialnymi za stworzenie rekwizytów do „Gry o Tron”;
18:45 - wystąpienie wprowadzające
19:00 - początek seansu

Bilety w cenie 5zł do nabycia przed pokazem w kasie Centrum Historii Zajezdnia. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze rezerwacje pod adresem: [email protected]

Partnerami wydarzenia są: Dni Fantastyki, Centrum Technologii Audiowizualnych, Projekt Scorpio oraz Rextorn Metalwork.

27 lut

Czwartek, 18:00-21:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

5 zł