Podwójnie wolne. Prawa politycznie kobiet 1918 | wystawa

Chrześcijańskie demokratki, feministki i rewolucjonistki przez wiele lat walczyły o równe prawa, a także odzyskanie przez Polskę niepodległości. Aktem przełomowym tych starań było przyznanie Polkom praw wyborczych w 1918 roku. Poznajcie ich losy!

Na mocy dekretu Naczelnika Państwa z 28 listopada 1918 r. Polki otrzymały czynne i bierne prawa wyborcze. W pierwszych wyborach odrodzonego państwa - 26 stycznia 1919 r. - Polki z miast i wsi po raz pierwszy w historii poszły do urn, aby wybrać swoich przedstawicieli – i co ważne – swoje przedstawicielki w parlamencie.

Nowoczesna wystawa plenerowa „Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918” spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Została wyróżniona w konkursie „Polish Graphic Design Awards”, w kategorii „Wayfinding”, odwiedziła już Warszawę, Łódź, Ostrów Mazowiecką, Kraków, Białystok, Środę Wielkopolską i Katowice i Cieszyn. Teraz przyszedł czas na Wrocław.

Wystawa "Podwójnie wolne. Prawa polityczne kobiet 1918" obejrzycie od 28 października do 29 listopada na placu Centrum Historii Zajezdnia. Na wystawę zapraszają Instytut Pileckiego i Centrum Historii Zajezdnia.

28 paź

29 lis

Wydarzenie całodniowe

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Wstęp wolny