Krótki film o zabijaniu | Polskie palmy w Cannes

Przed nami ostatni seans w ramach cyklu "Polskie palmy w Cannes", w którym prezentujemy filmy, które zdobyły uznanie jury francuskiego Festiwalu Filmowego w Cannes.

"Krótki film o zabijaniu" Krzysztofa Kieślowskiego przenosi nas w ponury marcowy dzień, w któym krzyżują się drogi trzech mężczyzn: taksówkarza Mariana, prawnika Piotra oraz 20-letniego Jacka, któy szykuje narzędzie zbrodni. Chwilę potem Jacek wsiada do taksówki Mariana. Podczas procesu obrońcą Jacka jest Piotr, przeciwnik kary śmierci. Udaje mu się nawiązać kontakt z chłopakiem, dotrzeć do jego sumienia, zrozumieć, że to zło narodziło się z braku dobra.

Kinowa wersja 5. odcinka Dekalogu, dostarczająca argumentu za przykazaniem "Nie zabijaj" - również w majestacie prawa i na mocy wyroków sądowych. Jeden z najważniejszych i najbardziej znanych polskich filmów, wydarzenie festiwalu w Cannes, liczne nagrody, a dla reżysera przepustka do międzynarodowej kariery.

Projekcji towarzysyła będzie prelekcja, które wprowadzi widzów w tematykę filmu. Film zostanie zaprezentowany w zrekonstruowanej cyfrowo wersji.

Bilety na pokazy w cenie 5 zł będzie można zakupić w kasach Centrum Historii Zajezdnia przed seansem.

05 gru

Czwartek, 18:00-20:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

5 zł