Koncert: Gintrowski a jednak coś po nas zostanie

Koncert upamiętniający twórczość Przemysława Gintrowskiego.

„Gintrowski – a jednak coś po nas zostanie...” to kolejna już edycja wyjątkowego projektu, który ma służyć upamiętnieniu osoby Przemysława Gintrowskiego. Artysty, który mówił, że sztuka powinna poruszać podstawowe wartości moralne i który do końca swoich dni głosem przypominał o tym, co najważniejsze.

7 lutego 2019 roku o godzinie 20:00 odbędzie się kolejny z cyklu koncertów, tym razem we Wrocławiu. Publiczność we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki będzie miała okazje wysłuchać aranżacji pieśni Przemysława Gintrowskiego do wierszy Zbigniewa Herberta. Podczas tego koncertu widzowie usłyszą pieśni legendarnego barda w nowych opracowaniach Jana Stokłosy. Wybrzmią m.in.: „Prośba”, „Nike, która się waha”, „Pieśń o bębnie”, „Potęga smaku”, „Wilki”, „Karol Levittoux” oraz „Dokąd nas zaprowadzisz Panie”.

Na scenie NFM wystąpią: Renata Przemyk, Aleksandra Gintrowska, JuliaGintrowska, Paulina Grochowska, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Drapała, Marek Piekarczyk i Jakub Wocial. Kierownikiem muzycznym i autorem wszystkich aranżacji pieśni Gintrowskiego jest Jan Stokłosa, który również poprowadzi tego wieczoru orkiestrę Narodowego Forum Muzyki Filharmonii Wrocławskiej oraz pięcioosobowy band. Artystom będzie towarzyszył chór pod kierownictwem Zuzanny Falkowskiej.

Bilety do nabycia w kasach Narodowego Forum Muzyki oraz online na www.nfm.wroclaw.pl. Cena: od 40 zł.

Centrum Historii Zajezdnia jest współorganizatorem koncertu.


Mat. prasowe

07 lut

Czwartek, 20:00-22:00

Narodowe Forum Muzyki, Krupnicza, Wrocław, Polska

40 zł