Projekty

Majówka Domówka Bis

1 May - 3 May 2021 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

Tegoroczną majówkę większość z nas spędzi w zaciszu domowym, nie oznacza to jednak, że będziemy się nudzić. Zapraszamy Was na naszą wyjątkową Majówkę Domówkę Bis! Zaplanowaliśmy niepowtarzalną, ale też bezpieczną i dostępną dla każdego, wirtualną imprezę. Spędźcie z nami ten długi weekend, a gwarantujemy Wam wspaniałą atmosferę oraz ciekawą
i mądrą rozrywkę.

Co dla Was przygotowaliśmy? Opowiem Wam o tym Emilia Deneko, Specjalista ds. projektów edukacyjnych:

Jak wziąć udział w Majówce Domówce Bis? Jeśli korzystasz z Facebooka, wystarczy że dołączysz do naszego wydarzenia. W kolejne dni majówki będziemy też wszystkie poszczególne atrakcje – artykuły, quizy, archiwalne zdjęcia, animacje dla dzieci i wreszcie konkurs – publikować tutaj.

START! MAJÓWKA RUSZYŁA!

1 MAJA: MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SOLIDARNOŚCI LUDZI PRACY

1. Na początek przygotowaliśmy dla Was garść ciekawostek o przypadającym dziś Święcie Pracy oraz archiwalne zdjęcia wrocławian przy pracy.

2. Ponieważ majówka to przede wszystkim relaks, dzielimy się z Wami archiwalnymi zdjęciami z naszych zbiorów, pokazującymi jak wrocławianie i wrocławianki w przeszłości korzystali z czasu wolnego.

3. Przygotowaliśmy również specjalne wydania felietonów #WrocławskieHistorie. Dzisiejszy odcinek dotyczy świętowania 1 maja w czasach PRL-u.

4. Czas na coś dla najmłodszych! Obejrzyjcie wieczorynkę Zajezdniaki, czyli co Twoje zabawki robią w ukryciu cz. 1.

5. A może chcielibyście spróbować stworzyć swój własny film? Pomoże Wam w tym na pewno nasz warsztat animacji poklatkowej!

Pierwszy dzień wspólnej majówki za nami. Do jutra!

2 MAJA: DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

1. Na dobry początek dnia ogłaszamy KONKURS! Aby wygrać podwójne wejściówki do Zajezdni oraz pakiet naszych gadżetów należy wykonać zdjęcie, na którym znajdzie się flaga RP i umieścić je w komentarzu do posta konkursowego na wydarzeniu Majówka Domówka Bis na Facebooku. Konkurs trwa do 3 maja br. do północy. Pamiętajcie, by zapoznać się z regulaminem.

2. Mamy też dla Was trochę ciekawostek dotyczących polskiej flagi, a także mini poradnik, jak prawidłowo ją eksponować. Chcielibyście samodzielnie przygotować kokardę narodową? Mamy na to prosty przepis!

3. Zabawa i wiedza idą w dobranej parze, zwłaszcza gdy mowa o naszych quizach wiedzy. Z okazji dzisiejszego święta mamy dla Was quiz dotyczący polskiej flagi - sprawdźcie ile o niej wiecie! Jak z niego skorzystać? Ściągnij na swój telefon aplikację z Google Play lub App store. Włącz ją i zeskanuj kod QR. Odczekaj aż quiz się załaduje i... gotowe! Jeśli masz już aplikację, zamiast skanowania kodów QR możesz użyć tego linka: bit.ly/1linkskrócony. A jeśli spodobała Ci się taka zabawa, na pewno zainteresują Cię też nasze inne quizy.

4. Czas na #WrocławskieHistorie! Dzisiejszy felieton opowiada o tym, jak w PRL-u świętowano Dni Wrocławia.

5. Jesteście ciekawi jak pracownicy Zajezdni spędzają majówkę? Mamy dla Was całkiem pokaźną galerię zdjęć, dzięki którym będzie to możliwe.

6. Czas na wieczorynkę i drugą część przygód Zajezdniaków. Co przydarzyło się im tym razem?

Drugi dzień majówki dobiegł końca, ale nie martwcie się – jutro czeka na nas równie dużo atrakcji!

3 MAJA: ŚWIĘTO NARODOWE 3 MAJA

1. Z okazji dzisiejszego święta mamy dla Was trochę ciekawostek o Konstytucji 3 Maja.

2. Przypominamy też, że do północy trwa konkurs fotograficzny „Świętuję Dzień Flagi RP”. Na Wasze zdjęcia czekamy na profilu na Facebooku.

3. Zapraszamy do lektury najnowszego Kwartalnika „Pamięć i Przyszłość”, poświęconego tematom konstytucyjnym. W formie elektronicznej jest on bezpłatnie dostępny na stronie kwartalnik.zajezdnia.org.

4. Polecamy lekturę materiałów na specjalnej stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu o Konstytucji 3 Maja.

5. Czas na odrobinę adrenaliny! Mamy dla Was quiz wiedzy o Konstytucji 3 Maja. Przypominamy, jak z niego skorzystać: ściągnij na telefon aplikację z Google Play lub App store, włącz ją i zeskanuj kod QR. Gdy quiz się załaduje możesz rozpocząć zabawę! A jeśli masz już aplikację, zamiast skanować kod QR możesz użyć tego linka: bit.ly/2linkskrócony. Lubisz quizy? Sprawdź nasze quizowe propozycje!

6. Dzisiejsze #WrocławskieHistorie opowiadają o tym, jak 3 maja świętowała Polonia mieszkająca w przedwojennym Breslau. Przeczytajcie koniecznie!

7. Czas na wieczorynkę! Przed Wami trzeci, ostatni odcinek Zajezdniaków.

8. Nasza wspólna majówka dobiegła końca! Mamy jeszcze dla Was kilka słów:

Dziękujemy i do zobaczenia!

Powiązane aktualności