Projekty

Spotkanie z Przemysławem Semczukiem, autorem książki „Maluch - wielka podróż małego fiata"

17 June - 17 June 2023 Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska
banner

Plakat do Spotkania z Przemysławem Semczukiem

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w PRL-u wzniosłe i marne zarazem. Samochód – legenda.

Książka autorstwa Przemysława Semczuka to pełna anegdot i ciekawostek biografia, który opowiada nieznaną historię złotego dziecka polskiej motoryzacji. Bogato ilustrowane wydanie zabiera czytelników w podróż do czasów młodości – własnej lub rodziców.

Spotkanie z Autorem rozpocznie się o godzinie 16.30 i odbędzie się w ramach naszego jubileuszowego wydarzenia „50 LAT MALUCHA”, które 17 czerwca zagości w Centrum Historii Zajezdnia. Spotkanie poprowadzi prawdziwy znawca polskiej motoryzacji - Karol Machi.

W programie wydarzenia czeka nas także zlot zabytkowych Fiatów 126p oraz otwarcie plenerowej wystawy „Maluchem przez Wrocław. Przejażdżka w czasie i przestrzeni”.

Powiązane aktualności