Noc Muzeów w Domu Edyty Stein

Zapraszamy na wieczorne zwiedzanie domu św. Teresy Benedykty od Krzyża

Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów (20 maja) zapraszamy Państwa do bliższego poznania historii oraz myśli filozoficznej życia Edyty Stein.

Celem przyświecającym działalności Domu Edyty Stein oraz prowadzącego go Towarzystwa im. Edyty Stein jest kultywowanie i propagowanie duchowego dziedzictwa św. Teresy Benedykty od Krzyża - wrocławianki, filozofki, świętej i patronki Europy. Towarzystwo
z należytą dbałością troszczy się o ochronę oraz upamiętnia miejsca i obiekty związane z jej działalnością oraz postawą życiową.

Dom Edyty Stein to przestrzeń spotkania, rozmowy i rozwoju. Miejsce dialogu narodów polskiego, niemieckiego i żydowskiego oraz międzyreligijnego – chrześcijańsko-żydowskiego. To także strefa odbudowy i upowszechniania wielokulturowego i wielonarodowego dorobku Europy Środkowej.

Towarzystwo zainspirowane postawą świętej działa na rzecz kulturowej, cywilizacyjnej i ekologicznej odbudowy Śląska, jako historycznego miejsca spotkania i pomostu między różnymi kręgami kulturowymi.

Godziny zwiedzania:

15:00–21:00 | Zwiedzanie Domu Edyty Stein

16:00-20:00 | O każdej pełnej godzinie pokaz filmu „Tutaj po raz pierwszy ujrzałam góry” w reżyserii Bogusławy Stanowskiej-Cichoń

20 May

During the day

Dom Edyty Stein, Nowowiejska, Wrocław, Polska

Free entrance

Related events