Wystawa

Powódź 1997

Sekcja wystawy głównej poświęcona powodzi tysiąclecia

Z myślą o naszych Gościach wciąż zmieniamy wystawę główną – tworzymy nowe sekcje oraz ulepszamy te wcześniejsze. Dlatego już w piątek 28 października 2022 roku otworzymy w Centrum Historii Zajezdnia wystawę „Powódź 97” poświęconą kataklizmowi z lata 1997 roku. W tej multimedialnej opowieści nie skupiamy się na chronologii wydarzeń, ale przedstawiamy powódź z perspektywy konkretnych i charakterystycznych dla Wrocławia miejsc. Zobaczymy więc Poltegor, gdzie mieściła się siedziba TeDe, Dworzec Główny PKP, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, ZOO, osiedle Kozanów czy wały odrzańskie w podwrocławskich Łanach.

Każde z tych miejsc pokazuje pamiętne lipcowe dni z 1997 roku w trochę innym świetle. A wydarzenia w Łanach mogą stać się doskonałym punktem wyjścia dla rozważań etycznych i dyskusji o poświęcaniu jednego dobra dla ratowania innego.

Zastosowanie nowoczesnych technologii umożliwia odwiedzającym samodzielne włączanie pełnych emocji oryginalnych filmów i zdjęć sprzed 25 lat ukazujących walkę wrocławian z wielką wodą w tych kilku charakterystycznych miejscach stolicy Dolnego Śląska.

Wernisaż wystawy odbędzie się w 28 października 2022 roku, a już od soboty 29 października zapraszamy wszystkich na „Powódź 97” do Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Stańcie sami oko w oko z żywiołem!

fot. J.M.K. Kokot / wikimedia commons CC-BY-SA 3.0

Wystawa jest częścią wystawy głównej „Wrocław 1945–2016” i jej zwiedzanie – poza biletem wstępu na wystawę główną – nie wymaga dodatkowej opłaty.

01 Jan

31 Dec

During the day

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

16 zl