Uroczyste otwarcie zakładki „Solidarność burzy mury”

Zapraszamy na otwarcie kolejnej zakładki utworzonej we współpracy z Gościem Niedzielnym w ramach projektu „Twarze Solidarnosci”

„Solidarność” powstała w Polsce, a skutki jej działań odczuwalne są do dzisiaj - i to nie tylko w naszym kraju. „Solidarność” miała także wpływ na jej otoczenie.

Rok temu wraz z redakcją Gościa Niedzielnego przedstawiliśmy zakładkę „Wrocławska Twierdza Solidarności", która do dzisiaj jest istotnym elementem strony Twarze Solidarności. W 40. rocznicę posłania do ludzi pracy Europy Wschodniej uruchamiamy w tym serwisie zakładkę „Solidarność burzy mury”. Prezentuje ludzi i środowiska opozycyjne z Czech, Słowacji, NRD, Litwy i Ukrainy, Węgier walczące z komunizmem i zmieniające rzeczywistość we własnych krajach, a często wspierające także polski ruch związkowy.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o wydarzeniac z tego okresu zapraszamy do przedpremierowego odwiedzenia nowopowstałej strony, którą możecie znaleźć tutaj.
A na premierę, podczas której odbędzie się dyskusja on-line na temat tego zagadnienia zapraszamy już 2 grudnia o godzinie 18:00. W wydarzeniu wezmą udział autorzy zakładki, eksperci i świadkowie opisywanych wydarzeń.

· Dr Marek Mutor,
· Dr Łukasz Kamiński,
· Prof. dr hab Nikołaj Iwanow,
· Laurynas Vaičiūnas
· Dr Andrzej Grajewski

Link do wydarzenia będzie dostępny na kilkanaście minut przed rozpoczęciem, na naszej stronie na facebooku.

02 Dec

During the day

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Free entrance