Gala finałowa konkursu „A co z wartościami”

Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” oraz Fundacja OK.ART zapraszają na galę finałową konkursu „A co z z wartościami”.

Przed nami wielki finał pierwszej edycji konkurs, który już teraz możemy uznać za wielki sukces Z ponad 400 nadesłanych prac, jury wybrało zwycięzców, których obrazy i fotografie zobaczymy już 28 listopada w Centrum Historii Zajezdnia podczas finałowej gali.

Tematem pierwszej edycji konkursu dla młodych artystów było stworzenie pracy malarskiej lub fotograficznej dotyczącej próby dotarcia do uniwersalnych, absolutnych wartości. Konkurs w założeniu maił stać się przyczyną do poszukiwania odpowiedzi o wartości w dzisiejszych czasach, a wielkie zainteresowanie nim potwierdziło, że udało się zachęcić artystów do próby rozważenia w swych pracach pytania o „rzeczy ważne”.

Gala finałowa połączona z wystawą malarstwa i fotografii odbędzie się 28 listopada o godzinie 17.00 w Centrum Historii Zajezdnia.

Wcześniej, bo o godzinie 15.00 odbędzie się z kolei spotkanie z malarzem i animatorem działań kulturalnych Mariuszem Mikołajkiem zatytułowane „Zawsze początek... co z wartościami”.

Mariusz Mikołajek pochodzi z Wrocławia. Studiował we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Studia ukończył prezentując prace dyplomowe na wystawie w kościele św. Krzyża. W 1985 roku na ogólnopolskiej wystawie „Droga i Prawda” zostały wyróżnione Honorową Nagrodą Komisarza Wystawy. W latach 2000–2001 artysta pracował z Christosem Mandziosem, artystą rzeźbiarzem z Wrocławia, nad wspólnym projektem „Na Styku...”. W 2010 roku otrzymał Nagrodę Roku 2009, przyznaną przez Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu za przygotowanie najlepszej wystawy.

28 Nov

Thursday, 17:00-19:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

Free entrance