Akademia Duchowości Edyty Stein

Cykl wykładów, w których odkrywać i analizować będziemy etapy życia oraz duchowe dziedzictwo Edyty Stein – św. Teresy Benedykty od Krzyża, niezwykłej wrocławianki, filozofki, świętej, patronki Europy.

W 2019 roku przypada 20. Rocznica ogłoszenia św. Teresy Benedykty od Krzyża współpatronką Europy. Dlatego też szczególnie we Wrocławiu – mieście, w którym urodziła się i wychowała ta fascynująca kobieta, powinniśmy nie tylko pielęgnować pamięć o niej, ale także zgłębiać jej dorobek naukowy i świadectwo życia duchowego. Odwaga, z jaką Edyta Stein podejmowała fundamentalne decyzje, związane zarówno z edukacją, jak i wewnętrznym życiem religijnym, pomimo ryzyka odrzucenia, prowadziła ją w świat prawdy wewnętrznej oraz wolności duchowej.

Dziś, zarówno odwaga jak i mądrość tej kobiety, mogą stać się dla nas, często zagubionych w pluralistycznej i rozdartej konfliktami ideowymi rzeczywistości, wielką pomocą w poszukiwaniu prawdy o sobie samych i otaczającym nas świecie.

Comiesięczne czwartkowe spotkania w ramach „Akademii Duchowości Edyty Stein” odbywać się będą w Domu Edyty Stein przy ul. Nowowiejskiej 38 we Wrocławiu.

Udział w wykładach jest bezpłatny!

„Akademia Duchowości Edyty Stein” realizowana jest przez Towarzystwo im. Edyty Stein w ramach programu kulturowego „Dziedzictwo Edyty Stein”, finansowanego przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Została objęta patronatem medialnym przez Radio Rodzina oraz Tygodnik Katolicki Niedziela.

Plan spotkania w lutym:

godz. 18.00 ANNA BŁAUT recytuje teksty Edyty Stein „Urodziłam się we Wrocławiu”

godz. 18.30 ks. JERZY WITEK „Co się wydarzyło w domu Steinów przy ul. Nowowiejskiej 38?”

21 Feb

Thursday, 18:00-20:00

Nowowiejska 38, Wrocław, Polska

Free entrance