Polskie Palmy w Cannes: Aktorzy prowincjonalni

Zapraszamy na kolejne spotkanie z mistrzami polskiego kina w ramach cyklu "Polskie palmy w Cannes"

23 maja zaprezentowany zostanie film "Aktorzy prowincjonalni", który uznaje się za debiut reżyserski Agnieszki Holland. Film został uhonorowany wieloma nagrodami, w tym nagrodą FIPRESCI na Festiwalu w Cannes w 1980 roku.

Fabuła filmu opowiada o przybyciu znanego warszawskiego reżysera do małego, prowincjonalnego miasteczka, w którym ma przygotować inscenizację dramatu Stanisława Wyspiańskiego "Wyzwolenie". Miejscowy zespół teatralny ma zaprezentować sztukę na regionalnym festiwalu. Rolę głównego bohatera dostaje najzdolniejszy aktor w zespole – Krzysztof (Tadeusz Huk). Szybko orientuje jednak, że dla reżysera przedstawienie jest tylko kolejnym szczeblem na drabinie jego kariery. Krzysztof buntuje się przeciwko jego podejściu, jednak nie ma on nic do powiedzenia. Swoje rozterki przenosi on na sprawy domowe.

W ramach cyklu "Polskie palmy w Cannes" prezentujemy filmy, które zdobyły uznanie jury francuskiego Festiwalu Filmowego w Cannes. Projekcjom towarzyszą prelekcje, które wprowadzą widzów w tematykę filmu.

Bilety na pokazy w cenie 5 zł będzie można zakupić w kasach Centrum Historii Zajezdnia przed seansem.

23 May

Thursday, 18:00-20:00

Centrum Historii Zajezdnia, Grabiszyńska, Wrocław, Polska

5 zl