Actualities

Oferta warsztatów edukacyjnych w Centrum Historii Zajezdnia

publication / 30-01-2020
banner

Podczas ferii zimowych uczniowie szkół podstawowych oraz średnich mogą skorzystać z dłuższej przerwy od nauki. To również świetna okazja do wykorzystania wolnych dni na aktywnych i wartościowych zajęciach, do czego zachęca Dział Edukacji Centrum Historii Zajezdnia.

Dwutygodniowa przerwa od zajęć szkolnych w województwie dolnośląskim potrwa od 10 lutego do 23 lutego 2020 r. Jakie atrakcje czekają na uczniów w Centrum Historii Zajezdnia?

Warsztaty z makram – w zależności od wieku proponujemy różne rodzaje warsztatów różniące się poziomem zaawansowania splotu. Dla młodszych grup możemy zaproponować warsztaty z robienia kolorowych piórek. W razie potrzeby możemy też ustalić coś innego. Koszt wynosi 105 zł od grupy. Maksymalna wielkość grupy to 15 osób.

Sitodruk – metoda wykonywania nadruków na koszulki i torby. Kiedyś forma działalności opozycyjnej (druk ulotek) zajęcia poprzedzone wstępem historycznym i kończące się wyjściem z torbą lub koszulką z logo Centrum Historii lub stylizowanym autobusem ogórek. Tutaj znów maksymalnie 15 osób, ale mamy podwójny zestaw sit, więc możemy przeprowadzić podwójny warsztat. Cena to 105 zł.

Oprowadzanie po wystawie połączone z grą muzealną kolejka, koszt to 210 zł (w przypadku oprowadzania bez gry 105 zł), maksymalna wielkość grupy to 20 osób. Opowiadamy powojenną historię miasta i kraju. Zwiedzający poznaje nie tylko ogólne fakty ale również wiele ciekawostek dotyczących Wrocławia. W połowie proponujemy dynamiczną grę (zrealizowaną metodą LARP) wzorowaną na kolejce IPNu. Nasi pracownicy przebierają się za sprzedawców, milicjanta i spekulanta. Dzieci mają zrealizować postawione przed nimi zadania. Jest to bardzo ciekawa odskocznia w czasie tradycyjnego zwiedzania. Czas oprowadzania to około 2 godzin. Jednak możemy je skrócić lub skupić się na wybranych przez Państwa elementach.

Warsztaty plastyczne – tutaj gama jest bardzo szeroka, od tworzenia masek po instrumenty, kukiełki czy latawce. Cena wynosi 105 zł (może ulec zmianie w zależności od skomplikowania warsztatu i ilości wykorzystanych materiałów) grupy około 20 osobowe.

Oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie „Kazimierz Moczarski. Życiorys obowiązkowy” wystawa biograficzna opowiadająca o życiu autora „Rozmów z Katem”. Niewątpliwym walorem wystawy jest fakt, że skupia się ona na całym życiu Kazimierza Moczarskiego, nie tylko epizodzie w komunistycznym więzieniu. Jest to inspirująca opowieść o człowieku, który pomimo pozornej bezsilności potrafił przeciwstawić się złu. Koszt oprowadzania to 75 zł.

Proponujemy również udział w spektaklu „255 dni”. Jest to adaptacja fragmentów „Rozmów z Katem” na deski teatralne. Na wystawie o Kazimierzu Moczarskim znajduje się scena imitująca więzienną celę. W jej obrębie rozgrywa się około 50 minutowy spektakl. Cena biletu grupowego to 75 zł. Terminy w ferie znajdują się na FB wydarzenia.

Rezerwacje zajęć prowadzone są pod adresem mailowym [email protected] oraz numerem telefonu +48 731 915 251

Do zobaczenia w Zajezdni!

KOŻ