Actualities

Wyniki IX edycji konkursu „Namaluj mi historię”

publication / 13-08-2021
banner

Kolejna edycja konkursu „Namaluj mi historię” już za nami! Otrzymaliśmy aż 66 wspaniałych zgłoszeń, które można było nadsyłać do 31 lipca. Choć wybór lauratów nie był łatwy, prezentujemy najlepsze otrzymane prace.

Kategoria przedszkolaki:

I miejsce – praca pt. „Wrocław pod lupą” (Milena Radomska, 6 lat, przedszkole)

Wrocław pod lupą
Milenka umieszczając znane budowle w sylwetce lupy, pokazuje, że pomimo doskonałej znajomości każdej z nich jeszcze wiele rzeczy nie zostało zauważonych oraz odkrytych.

II miejsce – praca pt. „Mapa Wrocławia” (Zofia Saciuk, 7 lat, przedszkole)

Popularny sposób na poznanie miasta. Zosia przedstawiła najważniejsze „skarby” jakie posiada miasto oraz poprawnie rozmieszcza je w topografii miasta.

III miejsce – praca pt. „Miasto z lotu ptaka” (Murad Aghazada, lat 6, przedszkole)

Miasto z lotu ptaka
Miasto z lotu ptaka, czyli przedstawiony Sky Tower oraz sposób na zwiedzanie miasta z takiej wysokości. Doskonale widać Halę Stulecia, która została przedstawiona w pracy.

Kategoria klasy 1-3:

I miejsce – praca pt. „Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku” (Milena Kaszuba, 9 lat, klasa III)

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsko
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku to ulubione miejsce spacerów mojej rodziny. Można zwiedzić tu pałac Józefa Brandta, oranżerię, w której są prezentowane różne wystawy oraz Muzeum Rzeźby Współczesnej. Spacerując alejkami parku odnajdziemy wiele różnych ciekawych rzeźb, np. „Mutanty” Magdaleny Abakanowicz lub rzeźbę tamburynu Thorstena Goldberga, która nosi zagadkowy tytuł „Opera się nie kończy dopóki śpiewa gruba dama”.

II miejsce – praca pt. „Vertigo” (Irena Czeczot-Włodarczyk, 8 lat, klasa II)

Vertigo
Jednym z moich ulubionych miejsc we Wrocławiu jest Vertigo. Jest to klub jazzowy, w którym odbywają się koncerty dla dorosłych. Na szczęście są też wydarzenia dla dzieci.

III miejsce – praca pt. „Ogród Botaniczny” (Aleksandra Urbańska, 9 lat, klasa III)

Ten rysunek przedstawia Ogród Botaniczny. W Ogrodzie Botanicznym jest dużo kwiatów, drzew oraz egzotycznych roślin. Warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego, możemy się zrelaksować z codziennych prac oraz obowiązków.

Kategoria klasy 4-8:

I miejsce – praca pt. „Muzeum Wsi Radomskiej nocą” (Marcel Wasik, 10 lat, klasa IV)

Muzeum Wsi Radomskiej
Zainspirowałem się częstym pobytem w Muzeum Wsi Radomskiej. Jestem lokalnym patriotą i uwielbiam tam jeździć, tym bardziej, że blisko mieszkam. Jest tam pięknie, magicznie, polecam wszystkim to miejsce. Wiatraki, które narysowałem są bardzo stare, piękne, fascynujące w swej prostocie.

II miejsce – praca pt. „Breslau na murach Wrocławia” (Julia Micińska, 10 lat, klasa IV)

Po II Wojnie Światowej Breslau stał się Wrocławiem. Niemieckie napisy, szyldy i reklamy znajdziemy w każdym zakątku naszego miasta np. na tynkach kamienic i murach. Przeszukując je, możemy poczuć się jak przedwojenni mieszkańcy Breslau.

III miejsce – praca pt. „Moje miasto do odkrycia” (Marta Wolska, 13 lat, klasa VII)

Moje miasto do odkrycia
Obraz przedstawia Pałac Hollenderów znajdujący się we Wrocławiu przy ulicy Międzyrzecka 4. Został on wybudowany w 1886 roku w ówczesnej podwrocławskiej wsi Siedlec, w dobrach należących do Fritza Hollendera.

Wyróżnienia:

Bzowa łąka” (Miłosz Mazurkiewicz, 6 lat, przedszkole)

Bzowa łąka
Mieszkam w Chrząstawie Wlk. (dawniej Klarenkranst lub Klarenwald) i niedaleko mojego domu jest miejsce, które nazywamy „Bzową łąką”. Rodzaj i rozmieszczenie drzew świadczą o tym, że kiedyś stał tam dom otoczony pięknymi bzami i drzewami owocowymi. Po domu nie ma już śladu, ale jest piękne i tajemnicze miejsce jak z bajki.

Smok Strachota” (Jan Rusnak, lat 7, przedszkole)

Smok Strachota
Narysowałem wrocławskiego smoka Strachotę. Chciałem się pochwalić, że nie tylko Kraków ma smoka. Wrocławski smok jest fajniejszy!

Ogromne gratulacje dla wszystkich laureatów! Wasze artystyczne talenty zrobiły na nas niemałe wrażenie. Zapraszamy na wystawę zgłoszonych prac już 23 sierpnia!

EF