Actualities

Pomysłowy czerwiec

publication / 10-06-2019
banner

Dobiega końca czwarta edycja programu „Pomysłowi”. Spośród kilkunastu projektów, które wrocławianie nadesłali do Centrum Historii Zajezdnia, jury wybrało trzy, które zostały wsparte kwotą 5 000 zł. Efekty tych działań będzie można zobaczyć w czerwcu. Tematem przewodnim pierwszej edycji było „Od wojny do wolności”.

15 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy na premierę specjalnego numeru „Kuriera Karłowickiego”. Spotkaniu towarzyszyć będą goście - twórcy gazety. Posłuchamy opowieści zza kulis.

Tego samego dnia o godz. 17.00 oficjalne otwarcie wystawy „Słuchowisko Wrocławianek”. Wystawa w formie audio obejmuje możliwość wysłuchania 13 wywiadów z niesamowitymi wrocławiankami, które dzieląc się swoimi opowieściami zabiorą słuchaczy w podróż do powojennego Wrocławia. Na miejscu będzie także możliwość spotkania i rozmowy z bohaterkami audiowystawy. Ekspozycja będzie dostępna dla osób zwiedzających do 22 czerwca.

18 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy z kolei na finał projektu „Kuchnia wojenna -zero waste!”. Będzie to podsumowanie czterech spotkań o różnej tematyce przedstawiających rzeczywistość okupacyjną od strony kuchni, żołnierzy i cywilów oraz ideę zero waste, która za czasów wojny była koniecznością, a obecnie traktowana jest jak trend. W programie występy artystyczne: solistów, zespołów wokalno-tanecznych, prezentacje multimedialne, poczęstunek i.... dla chętnych stylizacja fryzury w stylu retro. Dla uczestników tego dnia bezpłatny wstęp na wystawę.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.