Actualities

Pokaz filmu „Solidarność - najlepsze co nam się wydarzyło”

publication / 09-09-2022
banner

Fundacja „Pamięć nie umiera” przedstawia film Jacka Jaśkiewicza „Solidarność - najlepsze co nam się wydarzyło”.

Jest to film dokumentalno-edukacyjny, skierowany głównie do młodych odbiorców, uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem spotkania jest zapoznanie z filmem, który będzie udostępniony bezpłatnie nauczycielom, aby mogli go później pokazać uczniom w ramach zajęć w szkole.

Fenomen „Solidarności”, nieprawdopodobny wręcz moment w historii Polski, zasługuje na przypomnienie. Mamy z czego być dumni! Nie można spokojnie patrzeć jak tamte wydarzenia odchodzą w niepamięć. Dlatego powstał ten film. Widzowie zobaczą mnóstwo znakomitych materiałów archiwalnych. Wydarzenia historyczne są komentowane z różnych perspektyw przez: premiera Mateusza Morawieckiego, ambasadora Litwy Eduardasa Borisovasa, korespondenta FAZ Gerharda Gnaucka, działacza opozycji antykomunistycznej dr Wojciecha Myśleckiego. Ważną rolę w filmie odgrywa tło muzyczne - muzyka rock'owa podkreślająca dynamizm i dramatyzm epoki „Solidarności”. Razem z niekonwencjonalną grafiką stanowi to atrakcyjny dla młodzieży przekaz.

Zapraszamy nauczycieli oraz dyrektorów szkół ponadpodstawowych na pokaz filmu, który odbędzie się 19 oraz 28 września w Centrum Historii Zajezdnia o godzinie 12:00. Pokaz jest bezpłatny.