Actualities

Nowy - zdalny proces udostępniania materiałów archiwalnych!

publication / 29-12-2020
banner

Wychodząc naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez osoby korzystające z zasobów archiwalnych Ośrodka Pamięć i Przyszłość, uruchamiamy proces zdalnego ich udostępniania.

Poniżej instrukcja udostępniania zbiorów:

1. W przypadku odnalezienia w naszym katalogu interesujących Cię materiałów, spisz ich sygnatury, a następnie wyślij je na adres mailowy: [email protected] wraz z informacją o chęci zapoznania się z nimi.

2. Jeśli podczas poszukiwań w naszym katalogu on-line będziesz mieć trudność w odnalezieniu interesujących Cię materiałów, zgłoś pytania na adres: [email protected]

3. Jeśli poszukiwane materiały podlegają procesowi zdalnego udostępniania, to na swój adres mailowy otrzymasz regulamin udostępniania zbiorów oraz formularz zgłoszeniowy. Należy go wydrukować, wypełnić i podpisany przesłać w formie skanu na adres: [email protected]

4. Jeśli cały proces przebiegnie prawidłowo, to za pomocą dedykowanej witryny uzyskasz dostęp do materiałów (na maksymalnie 7 dni).

5. W przypadku, gdy poszukiwane materiały nie będą wchodzić w skład materiałów dostępnych za pośrednictwem zdalnej procedury udostępniania, wówczas wymagana będzie indywidualna konsultacja z pracownikiem Centrum Dokumentacyjnego. Stosowane informacje otrzymasz drogą mailową.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.