Actualities

#WrocławSięSzczepi w Centrum Historii Zajezdnia

publication / 12-08-2021
banner

„Zaszczepieni wracamy do szkoły! pod takim hasłem 4 września w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie się akcja szczepień przeciwko COVID-19.

W godzinach 10:00-16:00 w Zajezdni staną punkty drive thru dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Podczas akcji chętni będą mogli skorzystać z punktów szczepień drive thru zlokalizowanych na parkingu przy Zajezdni oraz jednego wewnątrz budynku. Dorośli będą szczepieni jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, a uczniowie szczepionką Pfizer.

Na placu staną także namioty, w których lekarze udzielać będą bezpłatnych konsultacji oraz beczkowóz Hydropolis z wrocławską kranówką. Zaszczepieni otrzymają wejściówki do Centrum Historii Zajezdnia!

Dlaczego warto się zaszczepić?

- Szczepionka przeciwko COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.
- Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość.
- Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Nasze zaszczepienie się to ochrona dla nas, dla naszych rodziców, dziadków, dzieci, znajomych i przyjaciół.

Jak przygotować się na szczepienie w punkcie drive-thru?

- Ustaw się w kolejce samochodów czekających przed stanowiskami szczepień. Czekaj na polecenia osób kierujących ruchem.
- Po otrzymaniu pozwolenia zaparkuj swój pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie.
- Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.
- Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę.
- Po zakwalifikowaniu do szczepienia zostaniesz zaszczepiony w swoim pojeździe.
- Po szczepieniu powoli i ostrożnie zaparkuj na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym.
- Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.