Aktualności

Zostań wolontariuszem w Centrum Historii Zajezdnia

publikacja / 17-04-2020
banner

Na czas epidemii większości naszej aktywności przenieśliśmy do świata on-line, jednak nie zwalniamy tempa – również w zadaniach realizowanych z naszymi wolontariuszami. Aktualnie planujemy kolejne dwa projekty, do których zapraszamy wszystkie chętne osoby.


WSPÓŁPRACA MIĘDZYPOKOLENIOWA ZE ŚWIADKAMI HISTORII
Pierwszy projekt, do którego zapraszamy wolontariuszy zainteresowanych współpracą z Centrum Historii Zajezdnia, dotyczy Świadków Historii. Są to osoby pamiętające ważne z punktu widzenia historii i kształtowania się tożsamości stolicy Dolnego Śląska wydarzenia – związane z okresem II wojny światowej, odbudową miasta, latami komunizmu, budowania się Solidarności itd. Są oni źródłem cennej wiedzy oraz historii, które chcemy chronić i zachować dla kolejnych pokoleń. Uczestnictwo wolontariuszy w projekcie zakłada min.
• udział w warsztatach pracy międzypokoleniowej
• tworzenie i wdrażanie pomysłów wypracowanych na warsztatach
• działania związane z projektem #opowiadamWrocław, min. kontakt z najstarszymi Wrocławianami, pomoc w nagraniu ich wspomnień

PROJEKT ZWIĄZANY Z APLIKACJĄ ACTION TRACK
Drugi projekt, do którego zapraszamy potencjalnych wolontariuszy, wiąże się
z aplikacją Action Track. Chcemy wykorzystać możliwości, jakie oferuje i stworzyć grę związaną z opowieściami Świadków Historii. Uczestnictwo wolontariuszy w projekcie zakłada min.:
• udział w szkoleniu z działania aplikacji Action Track
• praca w grupie projektowej, której celem będzie wypracowanie pomysłu na wykorzystanie aplikacji (np. stworzenie trasy z historiami, które powstaną w ramach projektu #opowiadamWrocław) i jego wdrożenie

ZAINTERESOWANY? NIE CZEKAJ – ZGŁOŚ SIĘ!
JAK?
Napisz maila na adres [email protected] W wiadomości napisz kilka słów o sobie, opisz w paru słowach jak wybrażasz sobie swoje zaangażowanie jako wolontariusza – np. w jakich działaniach siebie widzisz.
KIEDY?
Zgłoszenia przyjmujemy do 26 kwietnia do końca dnia.
CO DALEJ?
Po przesłaniu zgłoszenia zaprosimy Cię na krótką rozmowę rekrutacyjną. Przeprowadzimy ją bezpiecznie i wygodnie, w dogodnym dla Ciebie terminie, w formie on-line (wspólnie ustalimy rodzaj komunikatora).
A CO POTEM?
Jako wolontariusz będziesz częścią unikalnych i rozwijających projektów, w których masz szansę realizować swoje pomysły, nabywać nowe umiejętności i poznawać ciekawych ludzi w różnym wieku.
Planujemy realizację projektów w okresie #zostańwdomu, z możliwością przedłużenia współpacy – na kolejne projekty, wolontariackie, a być może również w innej formie.

Więcej informacji o wolontariacie w Centrum Historii Zajezdnia znajdziecie tutaj.

Prosimy się o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych Uczestników projektu – tutaj.

MP