Aktualności

Zapraszamy na Public History Summer School

publikacja / 26-05-2020
banner

Wraz z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego i International Federation for Public History zapraszamy do udziału w Szkole Letniej Public History. Odbędzie się ona w dniach 1-5 czerwca br. w formie on-line. Jeden z paneli, dotyczący metody oral history, poprowadzi Marek Szajda z naszego Działu Badawczego.

To już trzecia edycja Public History Summer School. Skierowana jest ona do wszystkich osób, które interesuje zagadnienie funkcjonowania historii w sferze publicznej. W tym roku, wyjątkowo, letnia szkoła odbędzie się w formie on-line. Pięć dni wypełnione będzie wykładami, warsztatami i dyskusjami, nie zabraknie też prezentacji projektów badawczych, indywidualnych i grupowych, realizowanych przez studentów, doktorantów, młodych badaczy oraz praktyków. Poruszane tematy dotyczyć będą min. warsztatu historyka publicznego, gier video, dziedzictwa materialnego, muzeów, historii mówionej, historii w nowych mediach czy pamięci historycznej i tożsamości. Przewidziane są również warsztaty – z zakresu metodologii oral history, pisania i publikowania oraz zajęcia z zakresu studiów nad pamięcią. Drugiego dnia Public History Summer School zaplanowane jest wspólne oglądanie filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy Człowiek z Marmuru.

Zajęcia Public History Summer School prowadzone będą w języku angielskim, bez tłumaczenia, za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz on-line (tutaj).

Po więcej informacji na temat tegorocznej edycji Public History Summer School zapraszamy na stronę wydarzenia oraz fanpage na Facebooku.

MP