Aktualności

Zajezdnia będzie współpracować z MPK Wrocław

publikacja / 20-01-2020
banner

Dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia i Krzysztof Balawejder, prezes wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji podpisali dziś porozumienie, zgodnie z którym MPK użyczy autobusu, aby zapewnić uczniom bezpłatny dojazd do Zajezdni i bezpieczny powrót do szkoły. Szczegóły zostały zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Centrum Historii Zajezdnia.

– Naszym pragnieniem jest, aby każdy wrocławski uczeń odwiedził Centrum Historii Zajezdnia, gdzie najlepiej można poznać historię Wrocławia od wojny do czasów współczesnych – mówił dyrektor Zajezdni.

Wagę współpracy podkreślił również prezes MPK. - Jesteśmy częścią długiego łańcucha pokoleń, jesteśmy częścią historii. Wielokrotnie podejmowaliśmy wspólne działania i zawsze współpraca MPK z Zajezdnią układała się znakomicie. Przecież bez Zajezdni nie można mówić o historii naszego miasta, ani tym bardziej o dziejach MPK – mówił Balawajder.

Uczestniczący w konferencji dziennikarze mogli się również dowiedzieć więcej o trwającym remoncie „Ogórka”, który docelowo będzie pełnił rolę wspomnianego w porozumieniu autobusu szkolnego. - W tej chwili wrocławska „Politechnika” przeprowadza diagnostykę pojazdu i demontaż poszczególnych elementów. Naszym celem jest, aby w tym roku, roku jubileuszu powstania „Solidarności” Jelcz 043 wrócił na wrocławskie drogi i ułatwiał wrocławskim uczniom wygodny i bezpieczny dojazd do Zajezdni. Nie chcemy jednak tracić czasu i zanim to nastąpi tę rolę pełnić będzie autobus MPK – powiedział dr Mutor.