Aktualności

Wystawa „Szuflada Różewicza” na Placu Solnym

publikacja / 29-07-2021
banner

Tadeusz Różewicz, poeta związany z Wrocławiem jest patronem obecnego roku. Upamiętniając jego twórczość, na Placu Solnym stanęła nietypowa wystawa poświęcona artyście.

Wystawa „Szuflada Różewicza” stanęła 17 lipca na wrocławskim Placu Solnym. W szklanym kontenerze zebrane zostały autentyczne artefakty należące do znanego poety. Centrum Historii Zajezdnia otrzymało je po śmierci artysty z rąk jego wnuczki.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Szuflada Różewicza”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 31 lipca o godzinie 16:00 na wrocławskim Placu Solnym.

- Chcąc uczcić trwający Rok Tadeusza Różewicza, postanowiliśmy rozbudować tę szufladę do transparentnego pomieszczenia, które opowiada o tym wybitnym polskim artyście, wielkim mieszkańcu naszego miasta, w sposób przystępny dla turystów, dla tych którzy przechodzą, dla naszych mieszkańców – mówi dr Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia.

Wystawa jest jednym z wydarzeń trwającego w dniach 29-31 lipca Remembrance and Future Forum odbywającego się w Zajezdni.

Ekspozycja potrwa do 15 sierpnia bieżącego roku. Wystawa jest darmowa a zobaczyć ją można przez całą dobę.

KM

Galeria
photo

Wystawa na Placu Solnym

1/4

photo

Wnętrze wystawy „Szuflada Różewicza”

2/4

photo

Kontener z wystawą „Szuflada Różewicza”

3/4

photo

Wystawa „Szuflada Różewicza”

4/4