Aktualności

Wystawa „Powojenne wrocławianki i ich dzieła" już otwarta

publikacja / 31-01-2020
banner

Od wczoraj na wrocławskim rynku można podziwiać nową wystawę plenerową. Ekspozycja „Powojenne wrocławianki i ich dzieła” jest efektem współpracy studentów public history Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”.

Pomimo niesprzyjającej aury wernisaż wystawy wzbudził zainteresowanie wrocławian. Jest to niewątpliwa zasługa poruszanego tematu, czyli wpływu 17 niezwykłych kobiet na naukowe, kulturalne i społeczne życie stolicy Dolnego Śląska.

- Efektem pracy studentów jest bardzo ciekawa, merytoryczna wystawa, która opowiada nam o Wrocławiu trochę inaczej. Bardzo często widzimy historię z perspektywy mężczyzn, a zapominamy, że obok tych mężczyzn, a czasem przed nimi stały kobiety – powiedział na wstępie dr Wojciech Kucharski. Zastępca dyrektora Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” przypomniał także, że większość powojennych mieszkańców Wrocławia stanowiły kobiety. Podkreślił zaangażowanie studentów, pełniących jednocześnie rolę kuratorów i kierowników projektu, którzy spędzili długie godziny na badania archiwalne, a nawet rozmowy z żyjącymi bohaterkami ekspozycji.

Wystawę „Powojenne wrocławianki i ich dzieła” można oglądać na północnej pierzei Rynku do 13 lutego 2020 r.

MB