Aktualności

Wystawa „Moja mała solidarność”

publikacja / 17-03-2021
banner

Zapraszamy na wystawę prac plastycznych nadesłanych na VIII edycję konkursu „Namaluj mi historię”. Hasłem przewodnim konkursu była „Moja mała solidarność”, a zadanie konkursowe obejmowało, prócz przygotowania pracy plastycznej, również napisanie krótkiego opisu odwołującego się do tematu solidarności.

Konkurs ogłosiliśmy jesienią 2020 r. Do końca lutego otrzymaliśmy 57 prac. Ocenialiśmy je w 3 kategoriach: przedszkolaków, uczniów z klas 1-3 oraz uczniów z klas 4-8.

– Zgłoszenia były różnorodne pod względem zastosowanej techniki plastycznej. Najwięcej prac wykonano w formie rysunku, nie zabrakło też prac malarskich, kolaży czy wyklejanek – opowiada Katrzyna Jeleń, Specjalista ds. projektów edukacyjnych i koordynatorka konkursu. – Szeroka była też rozpiętość interpretacyjna tematu. W swoich pracach i opisach dzieci odwoływały się do tego, co im najbliższe, rodziny, przyjaciół, grupy szkolnej czy przedszkolnej, wydarzeń w swoim otoczeniu. Niektóre nawiązywały też do bardziej uniwersalnych zagadnień, np. wspólnoty czy patriotyzmu, były też odniesienia np. do solidarności z personelem medycznym w czasach epidemii Covid czy narodem białoruskim.

Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć w galerii w artykule z wynikami konkursu.

Wystawę można oglądać do 10 maja br. w holu naszego muzeum, w godzinach jego otwarcia. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.