Aktualności

Wrocławskie Rodziny Wyklęte. Zapraszamy na spotkanie online

publikacja / 15-04-2021
banner

30 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy do udziału w spotkaniu online poświęconym najnowszej książce Krzysztofa Kunerta zatytułowanej Wrocławskie Rodziny Wyklęte. Od Bitwy Warszawskiej do Solidarności.

Publikacja stanowi zbiór kilkunastu wyjątkowych opowieści o Żołnierzach Wyklętych i ich rodzinach. Sensacyjne opowieści o wielkich czynach i poświęceniu przenikają się z prześladowaniem, niezrozumieniem i samotnością. Obok kilku pokoleń wrocławskiej rodziny Lazarowiczów bohaterami książki są: Marta Ziębikiewicz, Lucyna Werens, Barbara Leonowicz-Babiak, Teresa Partyka, Krzysztof Olechnowicz, Krzysztof Marszałek, Kazimierz Suszyński i Antoni Wojtaszek.

Sięgając po tą książkę poznamy historie Żołnierzy Wyklętych i ich bliskich związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Zrozumiemy jak działał system komunistyczny i poznamy tajemnice powojennego Wrocławia.

Krzysztof Kunert - dziennikarz i dokumentalista. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Doktoryzował się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do 2017 r. dyrektor programowy wrocławskiego Radia Rodzina, felietonista portalu wPolityce.pl i dziennikarz Tygodnika „Niedziela”. Od 2018 r. dyrektor programowy Telewizji EWTN Polska. Przez wiele lat wykładowca dziennikarstwa na dolnośląskich uczelniach.

Bezpłatny egzemplarz książki można otrzymać pod adresem mailowym [email protected]

Książka dostępna jest także w Biurze Stowarzyszenia SW oraz w Centrum Edukacji Historycznej „Konspira”. Książka ukazała się nakładałem Stowarzyszenia Solidarność Walcząca i Wydawnictwa WIS.

W spotkaniu udział wezmą: dr Krzysztof Kunert oraz prof. Grzegorz Strauchold. Prowadzenie: Maciej Rajfur.

Spotkanie będzie transmitowane na naszych profilach w serwisach Facebook oraz Youtube. Rozpoczęcie o godz. 12.00.