Aktualności

Wernisaż „Szuflady Różewicza” na Placu Solnym!

publikacja / 31-07-2021
banner

„Szuflada Różewicza” to wystawa, która na wrocławskim Placu Solnym stanęła 17 lipca. Od tego momentu cieszy się wśród wrocławian niemałą popularnością. Dzisiaj odbył się jej wernisaż, a sami twórcy mieli okazję opowiedzieć o swoich doświadczeniach z Różewiczem.

Z okazji roku Tadeusza Różewicza, Centrum Historii Zajezdnia uhonorowała pamięć o wybitnym wrocławskim poecie. Podczas dzisiejszego wernisażu gościliśmy autorów wystawy – Marka Stanielewicza który zaaranżował wystawę oraz autorkę tekstów, Katarzynę Uczkiewicz. Całość o godzinie 16:00 otworzył dr Marek Mutor – Dyrektor Centrum Historii Zajezdnia

– Miałem przyjemność poznać Różewicza. Chciał, zawsze chciał żeby wszystko było dość normalne, stąd brak nadęcia w tej wystawie. Pojawiły się tu takie przedmioty, które na co dzień stały na jego biurku. Ludzie, którzy nie do końca interesują się poezją, dzięki dostępności tej wystawy przeczytają chociaż jeden wiersz. To muzeum wyszło do ludzi! – powiedział Marek Stanielewicz.

Nowoczesna wystawa eksponuje charakterystyczne dla Różewicza przedmioty komponując je z wierszami artysty. Całość zamknięta jest w nowoczesnym ,,akwarium” dzięki czemu widz ma wrażenie oglądania przez szybę pokoju Tadeusza Różewicza.

Zbiór autentycznych rzeczy z szuflady Tadeusza Różewicza przekazała dla Centrum Historii Zajezdnia wnuczka poety – Julia.
Wystawa „Szuflada Różewicza” będzie możliwa do zobaczenia na Placu Solnym do 15 sierpnia.

Galeria
photo

Wernisaż „Szuflady Różewicza” wraz z gośćmi

1/4

photo

Wernisaż „Szuflady Różewicza” w trakcie trwania

2/4

photo

dr Marek Mutor i dr Andrzej Jerie z Centrum Historii Zajezdnia wraz z autorem aranżacji Markiem Stanielewiczem

3/4

photo

Niemałe zainteresowanie budził wernisaż na Placu Solnym

4/4