Aktualności

Weekend w Centrum Historii Zajezdnia

publikacja / 04-10-2021
banner

„Człowiek musi otworzyć serce, musi otworzyć głowę na różnorodność, na to co się przydarza. Na drugiego człowieka” - powiedziała podróżniczka Ewa Chwałko na spotkaniu w Centrum Historii Zajezdnia.

Ależ to był niesamowity weekend. Wszystko zaczęło się od spotkania naszego Dyrektora z międzynarodową grupą College of Europe in Natolin, a następnie owocne rozmowy o wystawie Wrastanie przygotowanej przez Sieć Ziem Zachodnich i Północnych z prof. Mathiasem Weberem, szefem Bundesinstitut für Kultur und Geschichte der Deutschen im östlichen Europa (BKGE). Wystawa ukazuje tuż-powojenną rzeczywistość na ziemiach zachodnich. Staramy się, by tę opowieść udostępnić odbiorcom w Niemczech.

W niedzielę na Wrocławskim Wypale na żywo vol.2 w Centrum Historii Zajezdnia, podczas którego mogliśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Kawy. Spotkaliśmy się w licznym gronie. Pogoda nam dopisała. Śmiechu było co niemiara.

Idealnym zwieńczeniem niedzielnego popołudnia było spotkanie podróżnicze z Ewą Chwałko, która jako pierwsza Polka i druga kobieta na świecie samotnie przeszła Łuk Karpat.
Pani Ewa w sposób niezwykle ciekawy opowiedziała nam o swojej samotnej wyprawie i przybliżyła góry Rumunii i Ukrainy. Historie, które usłyszeliśmy na długo zostaną z nami.