Aktualności

Weekend Niepodległości za Nami!

publikacja / 13-11-2022
banner

Świętowanie rozpoczęliśmy Radosną Paradą Niepodległości o godzinie 10:00. Ponad 300 artystów, zespołów mażoretek, chorągwiarzy i orkiestr wyruszyło z pl. Wolności w kierunku Centrum Historii Zajezdnia. Powracająca po 2 latach parada przyciągnęła aż 5 tysięcy wrocławian oraz 900 uczniów, którzy brali udział w konkursie na korowody szkolne! Po dotarciu na ul. Grabiszyńską rozpoczęło się świętowanie na całego: pokazy artystyczne, warsztaty, zwiedzanie dwóch wystaw oraz zlot zabytkowych samochodów. Całość w rodzinnej i ciepłej atmosferze.

Weekend Niepodległości, jak sama nazwa wskazywała, to również atrakcje w sobotę i niedzielę. Na młodych czytelników czekało spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską dotyczące książki dla dzieci „Ciocia Jadzia w PRL-u”. Nie zapominając o kulturze bez barier o godzinie 14.00 odbyło się zwiedzanie z przewodnikiem Polskiego Języka Migowego, na które miejsca rozeszły się błyskawicznie. Niedziela kończąca świętowanie okazała się bardzo kreatywna. Rozpoczęliśmy Bajkowymi Porankami by płynnie przejść do warsztatu z haftowania kwiatów czy robienia ramek z chrobotka, te aktywności zaplanowane w Centrum Historii Zajezdnia pozwoliły uaktywnić się artystycznym duszom.

Przez trzy dni odwiedziło nas ponad 4200 osób, rozdaliśmy 4 tysiące flag narodowych i wiatraczków oraz wymieniliśmy miliony uśmiechów.
Weekend Niepodległości to nie tylko liczby ale przede wszystkim ludzie, którzy wspólnie w radosny i pozytywny sposób świętowali ten wyjątkowy dzień!

ES


Galeria
photo

1/9

photo

2/9

photo

3/9

photo

4/9

photo

5/9

photo

6/9

photo

7/9

photo

8/9

photo

9/9