Aktualności

Uczmy się Solidarności. Interaktywne lekcje online Centrum Historii Zajezdnia

publikacja / 18-05-2021
banner

Przenieśmy się do burzliwych polskich lat osiemdziesiątych. Przeżyjcie jeszcze raz radość i euforię Sierpnia 1980 oraz niepewność i strach stanu wojennego. Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na wyjątkową wycieczkę w przeszłość. Zobaczcie na własne oczy, jak wyglądał początek końca komunizmu.

Dział Edukacji Centrum Historii Zajezdnia zaprasza nauczycieli historii oraz wiedzy o społeczeństwie do udziału w lekcjach online poświęconych najnowszej historii Polski. Oferta skierowana jest do uczniów szkół średnich.

W ramach zajęć nauczyciel otrzymuje kompletny produkt edukacyjny, który pozwoli mu na realizację całości tematów związanych z ostatnią dekadą komunizmu w Polsce. Składają się one z filmów edukacyjnych przeplatanych konwersatoriami. Tematy dyskusji mogą być przygotowane samodzielnie przez Dział Edukacji lub we współpracy z nauczycielem. Do zajęć dołączane są kody QR do testów w aplikacji Action Track, na podstawie których nauczyciel może wystawić oceny.

W skład zajęć wchodzą dwie lekcje trwające 45 minut każda. Pierwsza z nich skupia się na tematyce strajków w sierpniu 1980, aż do zakończenia tak zwanego "Karnawału Solidarności". Drugie zajęcia obejmują natomiast okres od wprowadzenia stanu wojennego, do wyborów czerwcowych w 1989 roku. Lekcje prezentują wydarzenia z historii Polski w kontekście wydarzeń z regionu Dolnego Śląska jak i historii świata.

Cena pakietu dwóch lekcji kosztuje 50 zł. Pojedyncze zajęcia to koszt 35 zł.
W zajęciach może brać udział do 40 uczestników.

Szczegółowych informacji dotyczących zajęć udziela Przemysław Góral.
Tel.: +48 731 915 251
Mail: [email protected]