Aktualności

Powojenne oblicze miasta na unikatowych zdjęciach Stefana Arczyńskiego

publikacja / 28-09-2021
banner

W roku jubileuszu pięciolecia Centrum Historii Zajezdnia postanowiliśmy świętować je produkcją okolicznościowej pamiątki. Archiwalne fotografie Stefana Arczyńskiego ukazują jak od nowa odżywał Wrocław. Box OD NOWA to komplet 12 unikatowych zdjęć prezentujących powojenne oblicze miasta. Do nabycia w Centrum Historii Zajezdnia oraz na stronie sklep.zajezdnia.org

Rok 1945. Zrujnowany wojną Wrocław zmienia swoje oblicze. Wszystko zaczyna się tu dziać OD NOWA. Przybywają nowi mieszkańcy, którzy OD NOWA próbują układać sobie życie. OD NOWA zaczyna się wrastanie w nowe, obce miasto, oswajanie go i odbudowywanie. Organizm miejski powstanie tu OD NOWA. Choć ruiny jeszcze przez wiele lat będą przypominać o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej, to Wrocław z czasem przestanie być obcym miastem. Jego ODNOWA w wielu dziedzinach życia będzie widoczna już na pierwszy rzut oka. Wkrótce OD NOWA oswojone miasto stanie się nowym domem dla kolejnych pokoleń jego nowych, polskich mieszkańców.

Centrum Historii Zajezdnia w roku jubileuszu pięciolecia swojego istnienia wspomina pierwsze lata powojennego Wrocławia, prezentując archiwalne fotografie Stefana Arczyńskiego ze zbiorów Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Zobaczcie, jak OD NOWA odżywało miasto i jakie efekty przyniosła jego powojenna ODNOWA.

Box w cenie 25 zł zawiera 12 unikatowych fotografii w formacie 155×155 mm.
Papier 300 g, dwustronnie powlekany, uszlachetniany folią matową i lakierem
.