Aktualności

Październikowa edycja „Akademii młodego naukowca”

publikacja / 24-10-2021
banner

Październikowa edycja popularnych dziecięcych warsztatów już za nami. Dzisiejszemu spotkaniu - tak jak i poprzednim - towarzyszyły gromkie brawa, śmiechy i odgłosy ekscytacji.

Młodzi naukowcy mieli okazję przeprowadzić dzisiaj dwa eksperymenty. Pierwszym z nich było stworzenie słoniowej pasty to zębów (ang. elephant's toothpaste). W jego wyniku w sekundę utworzyliśmy naprawdę sporo piany, którą niestety trzeba było później posprzątać. Mogliśmy na szczęście liczyć na pomoc dzielnych naukowców! Drugi przeprowadzony eksperyment polegał na utworzeniu cieczy nienewtonowskiej. Najpierw zapoznaliśmy dzieci z tym pojęciem, a następnie pokazaliśmy jak przy pomocy kuchennych narzędzi można ją utworzyć. Uczestnicy warsztatów mieli naprawdę sporo frajdy z formowaniem kulek, a następnie przelewaniem ich z ręki do ręki. Zabawa nie miała końca!

Dziękujemy wszystkim za obecność. Następne warsztaty z cyklu Akademii młodego naukowca odbędą sie za miesiąc, 21 listopada. W międzyczasie jednak na pewno sporo się u nas wydarzy, o czym będziemy informowali w naszym newsletterze. Zapraszamy do zapisów.